Ziemia do Księżyca

Najważniejsza misja

Ta książka różni się od innych ‘kosmicznych’ książek, które Wam pokazałam, ponieważ opowiada całą historię programu Apollo. 

Zwykle czytamy w nich o misji Apollo 11 i trzech słynnych astronautach, ale wcześniej i później były inne misje, z innymi pasażerami, nie zawsze zakończone sukcesem.

 

Dzięki książce poznamy historię pierwszych lotów na Księżyc, poznamy zwierzęta, które zostały tam wysłane, dowiemy się, jak wyglądają przygotowania do lotów, albo z ilu kroków składa się zakładanie skafandra kosmicznego.

Dowiemy się, co robił Michael Collins, gdy Neil Armstrong i ‘Buzz’ Aldrin zwrócili na siebie oczy całego świata. A także jak ta misja zmieniła ich życie i wpłynęła na technologię, czy reklamę.

Autorka wyjaśnia, czym różni się astronauta od kosmonauty, zdradza, kto przeziębił się w przestrzeni kosmicznej albo co robią przesądni astronauci przed lotem.

I wiele więcej!

 

 

To niesamowicie ciekawa książka, która zachwyci nie tylko fanów kosmicznych tematów.

Będzie idealna do rozbudzenia zainteresowania taką tematyką, ponieważ opowiada fascynującą historię w lekki i porywający sposób, a do tego jest pięknie zilustrowana i wydana.

I, co ważne, nie powiela tematów, ale jest o czymś ‘nowym’.

 

Serdecznie Wam ją polecam 🙂

 

 

 

Książką Ziemia do Księżyca biorę udział w wakacyjnej akcji wydawnictwa Muchomor Dlaczego fajnie czytać w trakcie wakacji?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ to najlepszy na to czas! 🙂

Mamy więcej wolnego, możemy przeczytać książki, które od dawna czekają na półkach. To idealny moment na czytanie dla przyjemności, a nie z obowiązku (jak jest z lekturami szkolnymi), a także na poszerzenie zainteresowań i sięgnięcie po książki z nowej tematyki, na przykład kosmiczne 😉

A jeśli to Was jeszcze nie przekonuje, to pamiętajcie o zjawisku summerslide czyli ‘rozleniwienia’ mózgu, które odpowiada za spadek zdolności intelektualnych dzieci i trudności w nadrobieniu materiału we wrześniu.

Na prawdę warto czytać w wakacje! 🙂

 

 

 

W ramach akcji Dlaczego fajnie czytać w trakcie wakacji? wydawnictwo przygotowało specjalny kod rabatowy ważny do końca wakacji.

Wpisując ZACZYTANEWAKACJE na ich stronie, kupicie książki 40% taniej! 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Muchomor

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 235 x 296

Tekst: Lara Albanese

Ilustracje: Luogo Comune

Tłumaczenie: Maria Wysyłkowska

Liczba stron: 60

Rok wydania 2020

Wydawnictwo MuchomorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *