Zniknięcie – Patronat

Nieobecność

Narratorka opowieści, mała dziewczynka, przygotowuje z mamą dżem. W kuchni pachnie truskawkami i byłoby bardzo miło, gdyby mama cały czas nie płakała.

Jej łzy kapią do garnka i nie chcą przestać lecieć. Mama robi dżem z przepisu babci, która gdzieś poszła i w ogóle nie zauważa córki. A ta się nudzi, a później irytuje.

Mówi brzydkie słowa, próbuje beknąć, robi do mamy głupie miny i nic, mama wciąż jej nie zauważa, wpatrzona przed siebie, z nosem czerwonym jak truskawka.

Zareagowała, dopiero gdy dziewczynka stłukła słoik z dżemem. Zezłościła się i przestraszona dziewczynka uciekła do pokoju babci.

Tam przyśniła jej się żyrafa z guzików i babcia, która gdzieś odpływa.

Gdy się obudziła, siedziała przy niej mama, która była taka jak dawniej.

 

 

 

Zniknięcie to opowieść o stracie, żałobie i smutku, ale nie jest to smutna książka, jest piękna, wzruszająca i momentami zabawna. 

 

Młoda narratorka wprowadza bardzo ciekawą perspektywę, pokazuje, że dzieci są bardzo bacznymi obserwatorami otoczenia, że bardzo dużo rozumieją. 

 

W książce znajdziemy piękne ilustracje, wspaniale oddające emocje bohaterek. Pokazujące, jak każda z nich inaczej radzi sobie z nową sytuacją.

 

To pozycja, o której nie da się szybko zapomnieć. Polecam Wam ją serdecznie. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Format: 230 x 270

Tekst: Ania Drabikowska

Ilustracje: Ela Chełmińska

Liczba stron: 56

Rok wydania 2021

Wydawnictwo EZOP


1 thought on “Zniknięcie – Patronat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *