Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Podwodny świat

Tuli Tuli to opiekuńczy duszek mieszkający na Ziemi. Słucha opowieści zwierząt i przekazuje je dalej. Tym razem opowiada nam o żółwiku Pikinie.

Poznajemy jego historię już od chwili narodzin.

Patrzymy, jak rośnie, rozwija się i uczy o otaczającym go świecie.

Pikin każdego dnia dowiaduje się czegoś nowego, na przykład co jedzą żółwie, ile lat żyją czy kto i co im zagraża, dzięki czemu mały czytelnik może dobrze poznać te fascynujące stworzenia.

 

Na każdej rozkładówce znajdziemy także wiele ciekawostek o zwierzętach: kto składa jaja, jakie ptaki żyją nad oceanem, co robią delfiny i wiele innych.

 

 

 

Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka to świetna książka przyrodnicza dla najmłodszych dzieci. Śledząc losy żółwika, przy okazji dowiedzą się bardzo dużo o podwodnym świecie.

 

Książka jest ciekawa, kolorowa, pięknie zilustrowana i kartonowa.

Dodatkowy plus daję także za rozkładówkę o zaśmiecaniu oceanu. 

 

To wartościowa pozycja, w której dzieci znajdą wciągającą historię, sympatycznego bohatera, piękną oprawę graficzną i sporo się z niej dowiedzą.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Magdalena Kozieł – Nowak

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


3 thoughts on “Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

  1. Piękna książka z cudownymi ilustracjami❤ Super, że jest w niej mowa o tak ważnej sprawie, jak zanieczyszczanie oceanów. Każda okazja jest dobra, żeby przybliżyć dzieciom tematy dotyczące ekologii, a jeszcze lepsza i lepiej zapamiętana, gdy wynika z tak wspaniałej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *