Zombie Teezn. Ewolucja

Atak zombie

Od dawna planowałam kupić jakąś grę z zombiakami, ale wszystkie wydawały mi się bardzo skomplikowane i zajmujące dużo czasu (kiedyś to było plusem, a odkąd jest z nami mój syn, jest dużym minusem 🙂 ).

Zombie Teezn mieści się w małym pudełku (co przy dużej ilości gier ma ogromne znaczenie), rozgrywka zajmuje około 20 minut i jest bardzo pomysłowa.

 

Jej najciekawszym elementem jest ewolucja. Im więcej gramy, tym szybciej gra ewoluuje!

W zestawie znajdziemy 14 zamkniętych kopert, osiągając kolejne poziomy, będziemy mogli je otworzyć.

Z takim rozwiązaniem jeszcze się nie spotkałam w grach i bardzo mi się to podoba. Chociaż nie powiem kusi, żeby zajrzeć do kopert wcześniej 🙂

 

Ale przechodząc do rzeczy 🙂

W pudełku mamy planszę miasta, 4 skrzynki ze składnikami, 4 figurki bohaterów, 4 hordy zombie, 6 kart wydarzeń, 4 płytki opanowanych budynków, kostki, naklejki i 14 zaklejonych kopert.

 

To gra kooperacyjna więc albo wszyscy przegrywamy, albo wszyscy wygrywamy. Celem gry jest dostarczenie do szkoły czterech skrzynek z antidotum, zanim zombie opanują cztery budynki.

 

Rozgrywka

Grę zaczynamy rzucając kostką. Możemy trafić na jedną z dwóch akcji: użycie karty wydarzenia lub ustawienie hordy zombie na studzience. Nie możemy pozwolić hordzie na opanowanie wszystkich budynków, musimy odpowiednio planować nasze ruchy. W każdych ruchu możemy wykonać 2 z 3 dostępnych akcji naszym bohaterem: możemy przenieść go na sąsiednie pole, zaatakować nim hordę zombie lub przekazać skrzynkę ze składnikiem antidotum innemu graczowi.

Gdy dostarczymy składniki, wygrywamy, gdy zombie opanują budynki, przegrywamy.

 

Rozgrywka jest szybka, dynamiczna i zabawna. Jej dużym plusem jest kooperacja, to bardzo uatrakcyjnia grę.

Podoba mi się pomysł, wykonanie i tajemnicze koperty, w ogóle wszystko mi się w niej podoba (jeden z bohaterów jeździ na wózku inwalidzkim – za to też brawa!).

Jeśli lubicie gry kooperacyjne i takie które w kolejnych rozgrywkach mogą Was zaskoczyć czymś nowym, polecam Zombie Teenz. Jeśli takich nie lubicie, to i tak myślę, że warto zagrać, by się przekonać, jaka to fajna gra.

Polecam serdecznie 🙂

 

 

P. S. Zombie Teenz. Ewolucja to kontynuacja i trochę trudniejsza wersja gry Zombie Kidz. Ewolucja.

 

 

Podsumowanie:

Plusy:

 • ładne wydanie
 • łatwe zasady
 • małe pudełko
 • opcja gry w dwie osoby
 • tajemnicze koperty
 • kooperacja
 • ciekawe wykonanie
 • losowość
 • dynamiczna rozgrywka
 • świetna zabawa

 

Minusy:

 • brak

 

 

Informacje ogólne:

Autorka: Annick Lobet

Ilustracje: NIKAO

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20 minut

Wiek graczy: 8+

Wydawca FoxGames


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *