Zwierzocharakterki. Jakie zwierzątko mieszka w Tobie?

Charakterki

Każde dziecko jest inne, to każdy wie.

Nie każdy jednak wie, jak dotrzeć do każdego dziecka, dlatego takie publikacje jak Zwierzocharakterki są bardzo przydatne.

 

Autor wpadł na genialny pomysł i pokazał dziecięce charaktery na przykładach różnych zwierząt. Krótko opisuje każde z nich i podpowiada, co zrobić, by je uszczęśliwić.

 

Jeśli mamy przed sobą Rybiątko, które nic nie mówi, bądźmy cierpliwi. Jeśli Zajęczynkę, która ciągle biega i podskakuje, dajmy się jej wybiegać.

Gdy trafimy na Lwiątko, które gryzie i ryczy, pozwólmy mu się wykrzyczeć.

Gdy spotkamy Krecinkę, która ukrywa się przed światem, pozwólmy jej na to i poczekajmy, aż sama postanowi wyjść, a gdy Węgorzonko ciągle próbuje uciec? Dajmy mu odpowiednią przestrzeń. 

 

 

Autor pokazuje, jak różnorodne są dziecięce charaktery, ucząc przy tym młodych czytelników akceptacji i empatii.

 

Ilustracje towarzyszące tekstom są równie urocze, jak same historie – pełne kolorów i dynamiki, doskonale oddające nastrój poszczególnych tekstów i charakterystykę bohaterów.

 

Dzięki książce dzieci nauczą się, że bycie sobą jest największą wartością, a różnice między ludźmi czynią życie ciekawszym i piękniejszym.

 

To lektura, która zachęci do refleksji i rozmów na temat różnych ludzkich zachowań.

Bardzo zaskoczyła mnie reakcja syna na różne zwierzątka. Odnalazł wśród nich siebie, ale także swoich kolegów i koleżanki. Książka pomogła mu ich lepiej zrozumieć (zresztą mnie również 🙂 ).

 

Myślę, że ta książka przydałaby się także w przedszkolach, jest lekko i zabawnie napisana, dzięki czemu na pewno trafi do większości dzieci.

Polecam 🙂

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Babaryba

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Format: 190 x 260

Tekst: Gabriele Clima

Ilustracje: Giacomo Agnello Modica

Tłumaczenie: Joanna Ganobis

Liczba stron: 36

Rok wydania 2024

Wydawnictwo Babaryba


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *