Chłopiec i pingwin

Zgubione i odnalezione

W życiu chłopca nagle pojawił się pingwin. Pewnego dnia zapukał do drzwi i już został. Miał jednak zawsze smutną minę, więc chłopiec postanowił znaleźć jego dom. Poszukiwania zaprowadziły ich aż na Biegun Południowy, gdzie pingwin wysiadł, a chłopiec rozpoczął podróż do domu. W drodze jednak zrozumiał, że pingwin nie był smutny. On był samotny. Szybko zawrócił łódkę, ale jego przyjaciela już nie było na Biegunie! Okazało się, że on także nie chciał tam zostać i postanowił płynąć w kierunku chłopca. Na szczęście spotkali się i już razem wrócili do domu.

 

Wspaniała książka!

Chłopiec i pingwin to przepiękna opowieść o przyjaźni i samotności. Wzrusza i chwyta za serce, ale książka nie jest smutna. Jest bardzo pogodna i pozytywna.

Jest także przepięknie zilustrowana i ma mało tekstu, to jedna z tych pozycji, gdzie ilustracje są równie ważne, jak treść.

Zawiera piękne przesłanie o tym, jak ważna jest przyjaźń. Tytuł oryginalny Lost and Found, bardzo dobrze oddaje całą opowieść. Nawet jeśli coś zgubiliśmy, zawsze możemy to odnaleźć, a przyjaźń możemy odnowić.

To zdecydowanie jedna z piękniejszych książek dla dzieci. Polecam wszystkim, to ciekawa, wartościowa i piękna książka. Niestety obecnie bardzo trudno ją dostać (jest na pewno w bibliotekach). Zdecydowanie warto przeczytać, jeśli kiedyś gdzieś na nią traficie (i na inne książki autora – wszystkie są fantastyczne).

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Oliver Jeffers

Ilustracje: Oliver Jeffers

Tłumaczenie: Michał Rusinek

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2010

Wydawnictwo Mam

1 thought on “Chłopiec i pingwin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *