Nowe baśnie W literaturze dziecięcej od dłuższego czasu zachodzi zmiana i dziewczynki nie są już tylko księżniczkami czekającymi w wieży na księcia, ale w tradycyjnych baśniach tak to wygląda, dlatego bardzo ucieszyła mnie książka Baśnie o rycerkach, wojowniczkach i nie tylko. Już sam tytuł sugeruje, …
Przygoda Są książki, na które czekam razem z Jankiem i oboje tak samo cieszymy się z przesyłki 🙂 Jedną z nich jest Dookoła świata z przyjaciółmi, czyli kontynuacja przygód szopa pracza, borsuka, lisa, niedźwiedzia i wrony, których poznaliśmy w książce Dzień z przyjaciółmi. Szop …
Jamnik Jacenty mieszkał z trzema braćmi, mistrzami w wielu dyscyplinach, ale on nie lubił sportu, rywalizacji i wysiłku.
Jacenty najbardziej na świecie chciał być artystą, ale jego państwo zupełnie tego nie rozumieli. Wszystkie prace, które robił, wyrzucali, myśląc, że to coś do zabawy.
Jamnik już prawie się poddał, kiedy zobaczył w parku kogoś, kto wyglądał jak artysta i postanowił go odnaleźć. Skonstruował drabinę i pewnej nocy udał się na poszukiwania.
Gdy w końcu odnalazł pracownię malarza, od razu chwycił za pędzle. I to było to!
Teraz co noc wymykał się, by malować.
Ale chociaż był ostrożny, w końcu odkryto, co robi nocami. Czy jego państwo byli źli?
Nie! Zachwycili się jego pracami i zrozumieli, że mają w domu prawdziwego artystę.
A Jacenty mógł teraz tworzyć do woli 🙂
To piękna historia o pasji, spełnianiu marzeń i podążaniu własną drogą. Uczy, by się nie poddawać, by robić to, co kochamy, nawet jeśli wszyscy wokół tego nie rozumieją.
Książka ma format przypominający jamnika i przepiękne ilustracje, które zabierają nas do Paryża. Historia napisana jest lekko i dowcipnie, dzięki czemu wspaniale się ją czyta.
Bardzo Wam tę książkę polecam, zachwyca wizualnie, inspiruje i uczy, by zawsze być sobą.
Wyprawa Gdy otworzymy tę książkę, przeczytamy ostrzeżenie, że książka ta zawiera pomysły szalone, wręcz naganne. Czy może być lepsze zaproszenie do lektury? 🙂 Flora szuka skarbów to już trzecia część z przygodami Flory i jej rodziny. To historie, w których rządzą wyobraźnia i dobra …
Historia w obrazie Historie Mona Lisy to opowieść o historii malarstwa, opowiedziana za pomocą jednego obrazu. W książce Barsony rozmawia z córką, opowiada jej o kierunkach w malarstwie, malarzach i ich dziełach, ale także uczy ją myśleć o malarstwie. Pokazuje, jak patrzeć na obrazy, by …
Jeśli szukacie opowieści biblijnych napisanych przystępnym językiem, odpowiednim dla młodszych dzieci, to mam dla Was idealną pozycję.
W tych Opowieściach opisano najważniejsze historie Starego i Nowego Testamentu.
Znajdziecie tu opowieść o Arce Noego, Wieży Babel, Mojżeszu, Dawidzie i Goliacie, Królu Salomonie, Narodzinach Jezusa, Uczniach Jezusa i wiele innych.
Wszystkie historie zostały pięknie zilustrowane (z tym bywa różnie w książkach religijnych, a tutaj jestem zachwycona), a cała książka ma miłą i miękką okładkę.
To będzie dobra pozycja na sam początek, historie są krótkie, ciekawe i prosto napisane. Te Opowieści biblijne mogą być pierwszymi, jakie dziecko pozna, ale książka na pewno będzie długo służyła, sprawdzi się także jako prezent.
Polecam 🙂
Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Harper Kids
Zmiana przyzwyczajeń Te dwie książki opowiadają inne historie, ale łączą je ich bohaterowie. Żubr i Miś, bo o nich mowa, odbyli jedną rozmowę, o tym, jak spędzają zimę i poszli swoją drogą, ale po tym jednym spotkaniu obaj zapragnęli zmienić swoje zimowe zwyczaje 🙂 …
Okienka i wiedza Jak już pewnie wiecie, jestem wielką fanką Akademii mądrego dziecka. To świetne książki, które rozwijają i bawią. Właśnie ukazała się nowa seria, Moja książeczka z okienkami, która przeniosła 'zwykłe’ książki z okienkami na trochę wyższy poziom. Mamy w niej okienka, które …
Gdy prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Magicznych Stworzeń, Dimitros Pagonis, zaproponował podróżniczce Artemis Matsouce wyprawę w poszukiwaniu magicznych stworzeń, nie mogła odmówić.
Przecież taka wyprawa nie trafi się ponownie!
Wyruszyli, by badać ich zwyczaje i chronić je przed wyginięciem.
Odwiedzili każdy kontynent i spisali wszystko, czego się dowiedzieli, a co działo się podczas podróży, możemy przeczytać z notatek Artemis.
Nie zawsze udało im się zobaczyć magiczne stworzenie (nie widzieli na przykład jednorożca), ale i tak widzieli wiele z nich, dzięki czemu mogli zaktualizować notatki.
Dzięki nim poznamy dobrze trolle, Bazyliszka, Feniksa, Wielką Stopę, Centaury czy Potwora z Loch Ness, ale to są te stworzenia, które każdy z nas choć kojarzy.
W książce znajdziemy także wiele takich, o których często nawet nie słyszeliśmy (co świadczy o tym, że Towarzystwo dobrze wykonuje swoją pracę 🙂 ). Znajdziemy tu Niksy, Pierzastego Węża, Alicanto, Raku, Urayuli, Tanuki, Mimi i wiele innych.
Choć te istoty występują w wielu mitach i legendach, nasza wiedza o nich często jest znikoma lub żadna. Teraz dowiemy się, gdzie mieszkają, jak wyglądają, co jedzą, ile mają wzrostu czy jak się zachowują.
Ale pamiętajcie, tę wiedzą lepiej zachować dla siebie 🙂
Ta pięknie wydana książka zachwyci każdego, kto choć trochę wierzy w magiczne stworzenia i na pewno przekona niedowiarków.
Wśród drzew Niezwykłe drzewa to już trzecia książka Nicoli Davies i Lorny Scobie, którą mamy, więc wiedziałam, że się nie zawiodę. To kolejna niezwykle ciekawa, ale również piękna pozycja w naszej biblioteczce. Co na nas czeka w Niezwykłych drzewach? Na każdej rozkładówce znajdziemy niesamowite …
Zapoznanie z Muminkami Choć od opublikowania pierwszej książki o Muminkach minęło prawie osiemdziesiąt lat, ich popularność nie maleje. Kolejne pokolenia zaczytują się w przygodach Muminka i jego przyjaciół, a na półkach sklepowych wciąż pojawiają się nowe tytuły. Te dwie książki wprowadzą w świat Muminków …
Riley zrobił papierowy samolot i chciał go puścić, ale przeszkodził mu orzeł. Według niego samolot nawet nie oderwie się od ziemi, ponieważ jest za mały.
Chłopiec posłuchał jego rady i wprowadził poprawki. I już chciał go puścić, kiedy przeszkodziła mu papuga, ona także miała pewne zastrzeżenia do projektu. A później jeszcze sokół i inne ptaki.
Riley już miał dość tych wszystkich rad, więc kiedy pingwin krzyknął 'Czekaj!’ myślał, że dostanie kolejną.
Ale pingwinowi chodziło o coś zupełnie innego 🙂
Bardzo lubię książki Cori Doerrfeld, są subtelne, delikatne i bardzo mądre.
Ta historia pokazuje, jak łatwo można dziecku 'podciąć skrzydła’ i uczy, jak powinno się zachowywać, by uwierzyło w siebie. Pingwin nie chciał dawać Rileyowi kolejnych rad, on mu kibicował i razem z nim chciał obejrzeć lot papierowego samolotu.
To piękna książka o pewności siebie i budowaniu wiary we własne siły, pięknie zilustrowana i ładnie wydana.
Polecam 🙂
Tekst powstał we współpracy barterowej z wydawnictwem Mamania