Atlas przygód dinozaurów

Niesamowite dinozaury

Ta wielka książka (i do dosłownie wielka – ma 27 x 37 cm 🙂 ) będzie idealną pozycją dla każdego wielbiciela i wielbicielki dinozaurów. 

 

W środku znajdziemy 30 szczegółowych plansz z różnymi prehistorycznymi zwierzętami żyjącymi w mezozoiku. Poznamy między innymi Spinozaura, Gigantoraptora, Mozazaura, Plezjozaura, Żyrafatutana, Psitakozaura, Antraktopelta i wiele innych. 

 

Każda rozkładówka zawiera informacje o innym gatunku.

Poznamy ich historię, wygląd, znaczenie nazwy, miejsce odkrycia szkieletu, okres życia, wielkość, dowiemy się, co jadł i wielu innych informacji.

Każda plansza pokazuje scenę z życia danego zwierzęcia, gatunków żyjących obok, a także wiele ciekawostek dotyczących zwierząt w tym okresie.

 

Zobaczymy, jak te zwierzęta polowały, walczyły i ukrywały się, jakie miały sposoby na przeżycie i jakie były ich cechy charakterystyczne.

 

Oprócz opisów zwierząt książka zawiera także mapy wykopalisk i zmieniających się kontynentów. 

 

 

 

Książka zabiera nas w niezwykłe czasy i przestawia niesamowite zwierzęta. Jest dokładna, ciekawa i fascynująca.

 

Jest też bardzo ładnie wydana i zilustrowana.

 

Duży format i dość odczuwalna waga książki sprawiają jednak, że nie jest najprostsza w użytkowaniu, szczególnie gdy trzymają je małe rączki 🙂

 

Jeśli Wasze dzieci fascynują się dinozaurami, to tę pozycję polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Emily Hawkins

Ilustracje: Lucy Letherland

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Liczba stron: 88

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 


3 thoughts on “Atlas przygód dinozaurów

  1. Kolejna świetna książka 🙂 Synkowi z pewnością by się spodobała, ponieważ uwielbia dinozaury. Obawiam się jednak, że z książką tej wielkości byłoby mu ciężko i mógłby ją niechcący zniszczyć. Jak “upatrzy” sobie jakąś książkę, to chodzi z nią wszędzie, łącznie ze spacerami. Zaczekamy, aż urośnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *