Vladek, najmilszy wampirek na świecie/ Zębastyczni przyjaciele/ Nocne strachy

Przygody pewnego wampirka

To książki o wampirze, ale ani trochę nie są straszne, wręcz przeciwnie 🙂

 

Vladek jest wampirem, mieszka w upiornym  zamczysku, śpi w trumnie i pije krew, ale jednocześnie marzy o gorącej czekoladzie z piankami, pójściu do ludzkiej szkoły i znalezieniu ludzkich przyjaciół. Bo Vladek jest wyjątkowym wampirem. Boi się ciemności i pająków, nie znosi wszystkiego, co wampirze i interesuje go to, co dzieje się w dzień, w świecie ludzi.

 

Niestety nie ma łatwo, mimo że wampiry nie atakują już ludzi, a krew dostarcza im specjalna firma, to rodzice Vladka chcą, żeby był ‘prawdziwym’ wampirem, czyli takim, który potrafi każdego przestaszyć, zamienić się w nietoperza i kontrolować umysły.

 

Vladek na szczęście nie wierzy we wszystko, co mu mówią rodzice o wampirach (na przykład, że promienie słoneczne go poparzą) i postanawia poznać ‘ludzki’ świat.

 

 

Przygody Vladka to ciekawe i zaskakujące książki, oswajające wampiry i wszystko co z nimi związane.

 

To także książki o inności, poszukiwaniu własnej drogi i dorastaniu. Napisane są lekkim językiem, pełne zabawnych zdarzeń i przygód, zaskakują humorem i podejściem do tematu. To wciągająca lektura, odpowiednia nie tylko na czas Halloween 🙂

 

 

Vladek, najmilszy wampirek na świecie

W pierwszej części poznajemy Vladka, jego rodzinę, przyjaciela nietoperza i świat, w którym żyje. Vladek jest wyjątkowym wampirem, trochę strachliwym, ale także bardzo ciekawskim i samotnym.

Gdy na strychu znalazł książkę z przygodami grupy przyjaciół, zapragnął pójść do ludzkiej szkoły i przeżyć coś podobnego. Rankiem, gdy wszyscy w jego domu spali, wybrał się na spacer do miasteczka.

Tam wszystko potoczyło się bardzo szybko i zanim się obejrzał, miał przyjaciółkę, chodził do szkoły i bardzo mu się to podobało.

Mimo obawy, że ktoś odkryje jego tajemnice, Vladek postanowił zaryzykować i chodzić do szkoły.

Wiązało się to z licznymi komplikacjami, ale tym się w ogóle nie przejmował, ponieważ w końcu był szczęśliwy 🙂

 

Vladek, najmilszy wampirek na świecie. Zębastyczni przyjaciele

W drugiej części Vladek chodzi do szkoły, a jednocześnie doskonali wampirze umiejętności.

Nauczył się latać, ale wciąż ma problem z kontrolą umysłu. Rodzice postanowili wysłać go do Transylwanii, do kuzyna, który miałby być dla niego przykładem ‘prawdziwego wampira’. Wcześniej jednak jego rodzice sami polecieli odwiedzić rodzinę, a Vladek miał w tym czasie ćwiczyć.

Z pomocą przychodzi mu przyjaciółka Milka, która poznała jego sekret, a nawet odwiedziła go w domu.

Mimo starań Vladka rodzice nie zrezygnowali z planów, ale ostatecznie zaprosili kuzyna do nich.

 

Vladek, najmilszy wampirek na świecie.

Nocne strachy

Kuzyn Vladka, Wilkor okazał się bardzo zdolnym wampirem. Dokładnie takim, jakim rodzice wyobrażali sobie Vladka.

Jednocześnie był pomocny i przyjacielski, chętnie uczył Vladka wszystkiego, co umiał. Ale nie to było najważniejsze.

Okazało się, że wampiry w Transylwanii nie są tacy tradycyjni jak rodzice Vladka. Żyją wśród ludzi, śpią w normalnych łóżkach i jedzą ludzkie jedzenie. Wilkor poszedł z kuzynem do szkoły, szybko stał się tam bardzo popularny i nawet udało im się wybrać na wycieczkę razem z klasą.

Okazało się, że Vladek niepotrzebnie bał się kuzyna, ponieważ okazał się takim samym wampirkiem jak on i szybko stał się jego i Milki przyjacielem.

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Anna Wilson

Ilustracje: Kathryn Durst

Tłumaczenie: Anna Alochno – Janas

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Ibis

5 thoughts on “Vladek, najmilszy wampirek na świecie/ Zębastyczni przyjaciele/ Nocne strachy

 1. Moja córeczka Oliwka, gdy przeczytałam jej opisy książek z tej serii, stwierdziła, że musimy je kupić. Przed snem wyobraźnia płata jej figle.. i okazuje się, że każdy cień to potwór, duch, kosmita, wampir czy Baba Jaga, przez co boi się usypiać sama. Gdy poczytamy książki o Vladku, może te wszystkie strachy przestaną być takie straszne- przecież Vladek jest wampirem, a wcale nie jest straszny 🙂

  1. To prawda, Vladek jest bardzo przyjaznym wampirkiem w książce nawet spanie w trumnie przestaje być straszne ( mnie to zawsze przerażało ).

 2. Vladek skradł nasze serca 🙂

  Córka zaprzyjaźniła się z nim, Milką i Wilkorem, a mój niespełna 3 letni synek słuchał książek z wielkim zainteresowaniem 🙂
  Jedyne co nie podobało się moim dzieciom, to sposób w jaki rodzice (zwłaszcza mama) traktowali Vladka- było to dla nich bardzo niezrozumiałe. Córka wielokrotnie dopytywała, dlaczego Śmiertelina nie kocha swojego syna 🙁
  Oczekujemy właśnie na dostarczenie książki “Najmilsza niespodzianka”- 4. części przygód Vladka i jego przyjaciół 🙂

  Dodam jeszcze, że stało się tak, jak córka powiedziała 3 miesiące temu- Vladek odczarował jej wszystkie strachy, dzięki czemu śpi i usypia u siebie 🙂

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *