Seria Czytam sobie: Awantura w śmietniku / Wielki skarb / Baba Jaga i Duch Puszczy / Misja Inspektora Maskonura

Czytam sobie EKO

Dziś mam dla Was 4 książki z bardzo fajnej serii dla dzieci Czytam sobie, w której ukazało się już zresztą bardzo dużo tytułów (tutaj znajdziecie wszystkie). 

 

To książki z ciekawą i wartościową treścią, ładnymi ilustracjami i pomagające w nauce czytania. 

 

A czym się wyróżniają?

Seria Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania u dzieci. Mają mały format, miękką okładkę i są przygotowane przez wybitnych polskich autorów i ilustratorów. 

Książki można dobierać do umiejętności dzieci i sukcesywnie zwiększać ich trudność. Tytułów jest bardzo dużo i praktycznie na każdy temat, dlatego każde dziecko znajdzie coś dla siebie 🙂

Książki na poziomie pierwszym skierowane są do dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania. Mają krótkie zdania, duże ilustracje, i ćwiczenia głoskowania. 

Na poziomie drugim znajdziemy dłuższe zdania, elementy dialogu i ćwiczenia sylabizowania.

Poziom trzeci to już dłuższe i bardziej złożone zdania, zawierające wszystkie głoski i słownik trudnych wyrazów. 

 

Książki z dzisiejszego postu poruszają tematy ekologiczne, czyli bardzo ważne, w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego dziecka. Na końcu każdej książki czytelnicy znajdą 6 naklejek tematycznych.

 

To ciekawe i wartościowe pozycje, które Wam serdecznie polecam 🙂

 

WIELKI SKARB

Poziom 1

Książka pokazuje dzieciom, jak dużo wody zużywamy każdego dnia, skąd się ona bierze w naszych kranach, a także uświadamia, że wody ubywa i dlatego każda kropelka jest cenna. 

W środku znajdziemy piękne, kolorowe ilustracje Zofii Różyckiej.

 

AWANTURA W ŚMIETNIKU

Poziom 1

To zabawna i ciekawie zilustrowana książka o segregowaniu śmieci.

Jej bohaterowie to pudełko, drut, butelka i inne odpadki. Kiedyś wszyscy razem mieszkali w jednym kuble na śmieci, ale nie mogły się dogadać i wciąż się kłóciły. W końcu ktoś rozwiązał ich problem i wymyślił osobne kubły dla każdego z nich 🙂

 

MISJA INSPEKTORA MASKONURA

Poziom 2

Ta część dotyczy śmieci, które pływają w wodach i szkodzą morskim stworzeniom. To bardzo ważna i uświadamiająca dzieci pozycja o potrzebie segregowania odpadków i używania opakowań wielorazowych.

Inspektor Maskonur wybrał sobie bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie: walkę z plastikiem, który jest wrogiem oceanu i wszystkich żyjących w nim stworzeń. Sam nie da rady oczyścić wód, ale bardzo się stara. Ratuje zwierzęta zaplątane w plastikowe torebki czy kubki, zbiera, co się da i wrzuca do odpowiednich kontenerów. 

 

BABA JAGA I DUCH PUSZCZY

Poziom 3

To ważna i ciekawa pozycja o drzewach i ich bezsensownym wycinaniu. 

Baba Jaga pewnego dnia musiała kupić komputer i smartfon, ludzie teraz robili zakupy głównie przez internet i jej biznes z naturalnymi ziołami i przetworami bardzo na tym tracił. Wracając z miasta, zauważyła, że ktoś wyciął całą aleję drzew, później zaczęły jej się śnić koszmary z nimi związane. I nie tylko jej, okazało się, że wycinka przeprowadzana jest w całym kraju i wszędzie ludzie później źle śpią. Baba Jaga postanowiła dołączyć do grupy ekologów i zawalczyć o drzewa. 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorzy: Marcin Baran (Awantura w śmietniku), Marcin Sendecki (Wielki Skarb), Zbigniew Dmitroca (Baba Jaga i Duch Puszczy), Zofia Stanecka (Misja Inspektora Maskonura)

Ilustracje: Justyna Frąckiewicz (Awantura w śmietniku), Zofia Różycka (Wielki skarb), Joanna Furgalińska (Baba Jaga i Duch Puszczy), Maciek Blaźniak (Misja Inspektora Maskonura)

Liczba stron: 32 (Awantura w śmietniku, Wielki skarb), 48 (Misja Inspektora Maskonura), 64 (Baba Jaga i Duch Puszczy)

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Egmont

4 thoughts on “Seria Czytam sobie: Awantura w śmietniku / Wielki skarb / Baba Jaga i Duch Puszczy / Misja Inspektora Maskonura

  1. Bardzo lubimy książeczki z tej serii 🙂 Czytaliśmy już wiele tytułów z tego cyklu, ale akurat tych czterech nie mieliśmy przyjemności jeszcze poznać. Jednak wszystko przed nami- nasza miejska biblioteka ma chyba wszystkie dostępne pozycje z serii “Czytam sobie”, więc na pewno to nadrobimy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *