Basia i zegarek / Basia i przyjaciele. Janek

Basia i rodzina

Myślę, że tej bohaterki nie trzeba nikomu przedstawiać 🙂

Basia to przyjaciółka wielu dzieci. Przygody jej, jej rodziny i przyjaciół to ciekawe i wartościowe książki, poruszające wiele ważnych tematów. Wyszło już bardzo dużo tytułów i na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie. 

 

Basie spotykają sytuacje doskonale znane czytelnikom. Książki z tą sympatyczną bohaterką pozwalają im rozwiązać wiele problemów i odpowiadają na wiele pytań.

Wszystkie napisane są prostym językiem, zabawnie i z ogromnym wyczuciem. Mają twardą okładkę i ciekawe ilustracje, których ja akurat nie jestem fanką 😉

To wartościowe pozycje, które warto poznać 🙂

 

 

BASIA I ZEGAREK

W tej części ciekawie został poruszony temat czasu. 

Basia dostała od dziadka zegarek. Co prawda, jeszcze nie umie powiedzieć, która jest godzina, ale i tak go uwielbia i się z nim nie rozstaje. Nowy zegarek skłania ją także do różnych przemyśleń.

No bo, czym właściwie jest czas? I czemu raz płynie wolno, a raz szybko? I wraz z wpływem czasu wszystko się zmienia, dziadek dostał zmarszczek, a ona nie jest już niemowlakiem. I czemu można tracić czas, a także robić coś dla zabicia czasu? 

Czas to jednak fascynujące i złożone zagadnienie 🙂

 

 

BASIA I PRZYJACIELE. JANEK

Seria Basia i przyjaciele pozwala czytelnikom bliżej poznać przyjaciół Basi. To książki skierowane do trochę starszego odbiorcy. Znajdziemy w nich ciekawe historie przepełnione różnymi emocjami.

Janek jest starszym bratem Basi. Czasem lubi nim być, a czasem w ogóle. Tak jak teraz, gdy chwilę przed wyjazdem na majówkę dowiedział się, że ma leniwe oko lub może będzie musiał nosić okulary. I już miał zepsuty humor.

Do tego po przyjeździe na miejsce rodzice nie chcieli go słuchać zajęci młodszym rodzeństwem.

A on bardzo się stresował nową sytuacją.

Na szczęście w końcu wszyscy znaleźli dla niego czas, a on zrozumiał, że uwielbia swoją rodzinę 🙂

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Oklejak

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Egmont

6 thoughts on “Basia i zegarek / Basia i przyjaciele. Janek

  1. Basi jest tyle, że prawdziwą sztuką jest mieć wszystkie książki, których jest bohaterką 🙂 Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chętnie sięgniemy po te nowe tytuły 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *