Awaria elektrowni

Inna perspektywa

W pewnym mieście awaria elektrowni pogrążyła całe miasto w ciemności.

Na taką okazję czekało wiele stworzeń.

Rak mógł wreszcie wybrać się na zwykle oświetloną część jeziora w poszukiwaniu pożywienia, żaby mogły posiedzieć w trawie, ćmie już nie przeszkadzały światła lamp, jeż mógł opuścić niewygodną kryjówkę, a borsuk wyprowadzić młode z norki.

Mimo że awaria trwała tylko jedną noc, miała ogromne znaczenie, także dla ludzi. Ci, mogli popatrzeć na piękne, gwiaździste i dawno takie niewidziane niebo.

 

 

Zastanawialiście się kiedyś, jakby wyglądały miasta w nocy bez wszystkich świateł? Bez latarni, reklam i światła z okien?

Odpowiedź znajdziemy w tej książce. Bo kiedy ludzie będą się złościć na niedziałające komputery i pralki, wiele zwierząt będzie mogło spokojnie wyjść ze swoich kryjówek.

 

 

Awaria elektrowni to nastrojowa i urzekająca książka. Jest przepięknie zilustrowana i bardzo ładnie wydana.

 

Pokazuje trudne życie zwierząt w mieście, ale robi to za pomocną ciepłej i ciekawej opowieści.

 

To pozycja, która uświadamia, jak bardzo człowiek zawładnął przestrzenią, w której żyją także inne stworzenia. I przypomina, żeby doceniać takie elementy, jak gwiaździste niebo, o którym w mieście już całkowicie zapomnieliśmy 🙁

 

To zachwycająca książka, zarówno pod względem treści, jak i oprawy graficznej (chociaż tutaj ilustracje jednak wygrywają 🙂 ).

 

Polecam serdecznie.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Tina Oziewicz

Ilustracje: Rita Kaczmarska

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Dwie Siostry

1 thought on “Awaria elektrowni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *