Basia i piknik / Basia i przyjaciele. Zuzia

Przygody Basi

Basia to przyjaciółka wielu dzieci. Przygody jej, jej rodziny i przyjaciół to ciekawe i wartościowe książki, poruszające wiele ważnych tematów. Wyszło już bardzo dużo tytułów i na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

 

Basie spotykają sytuacje doskonale znane czytelnikom. Książki z tą sympatyczną bohaterką pozwalają im rozwiązać wiele problemów i odpowiadają na wiele pytań.

Wszystkie napisane są prostym językiem, zabawnie i z ogromnym wyczuciem. Mają twardą okładkę i ciekawe ilustracje, których ja akurat nie jestem fanką 😉

To wartościowe pozycje, które warto poznać, a właśnie ukazały się dwa nowe tytuły 🙂

 

P.S. Niedawno pokazywałam Wam już także Basię w nowym wydaniu, kartonowym 🙂

 

BASIA I PIKNIK

Przedszkole Basi zorganizowało piknik. Rodzice zajęli się przygotowaniem jedzenia i wspólnie zorganizowali zabawy.

Basia nie mogła się doczekać soboty. Na miejscu okazało się, że czeka na nich góra pysznego jedzenia, bańki mydlane, przeciąganie liny i wiele innych atrakcji. Zobaczyła nawet zaskrońca! 

Wszyscy się świetnie bawili, ale też bardzo zmęczyli 🙂

 

Nowa część z przygodami Basi jest bardzo wiosenna. Basia jest bardzo podekscytowana i szczęśliwa, ale będzie jej też smutno. Jak zwykle jest rodzinnie, ciekawie i pozytywnie 🙂

BASIA I PRZYJACIELE. ZUZIA

Seria Basia i przyjaciele została przygotowana z myślą o trochę starszych czytelnikach. Znajdziemy w nich ciekawe historie przepełnione różnymi emocjami, a przy okazji bliżej poznamy dzieci z otoczenia Basi.

 

Zuzia popchnęła Wojtka. Nie chciała, ale nie panowała nad emocjami. Jej mama wyjechała z domu bez tłumaczenia, a  Wojtek zasugerował rozwód.. Zuzia nie wiedziała co o tym myśleć. Była na niego zła, ale przede wszystkim bardzo bała się rozpadu rodziny. I stało się. Ale teraz bardzo tego żałowała.
Gdy tata zabrał ją to swojego warsztatu, zrozumiała, że o nic się nie musi martwić. Musi za to przeprosić kolegów, ale z tym nie było problemu. Tata wpadł na świetny pomysł.

 

Ta część aż kipi różnymi emocjami: niepewnością, strachem, złością, później ulgą i poczuciem winy. Porusza temat rozwodu, przemocy, ale i przyjaźni. Jest ciekawa i wartościowa, bardzo mi się podoba.

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Oklejak

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Egmont

1 thought on “Basia i piknik / Basia i przyjaciele. Zuzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *