Tomek staje się eko

Bycie eko

Gdy Tomek dowiedział się w szkole, że nasza planeta ma kłopoty, ale każdy z nas może jej pomóc, szybko zaprowadził w domu zmiany.

Uznał, że pieluchy mogą być używane w dwóch stron, najlepszy kompost będzie w łóżeczku dziecięcym, jeśli coś jest ‘niezbyt’ brudne to nie musi być prane i tak dalej 🙂

Mimo że był z siebie bardzo zadowolony, rodzina była innego zdania. Docenili jego pracę, ale wprowadzili pewne ulepszenia. Kompost zrobili w ogrodzie, kąpiele zamienili na prysznice, pranie zaczęli suszyć na dworze, wymienili żarówki na energooszczędne itd.

Cała rodzina zaczęła mądrze pomagać planecie.

 

 

Tomek staje się eko to prosta, wartościowa i zabawna książka proekologiczna. Pokazuje, że dzieci (ale właściwie nie tylko dzieci) mogą się pogubić w tym całym byciu ‘eko’, trzeba im wszystko wytłumaczyć i wprowadzić mądre nawyki.

 

Książka pokazuje, co możemy zrobić we własnym domu. To zmiany, których nie odczujemy, a pomożemy środowisku.

 

Podobają mi się wyklejki w książce, pokazują Tomka, zanim zaczął być bardziej ekologiczny (telewizor grający w tle, używanie foliowych torebek, duże zużywanie wody) i po przemianie (wyłączony telewizor, pojemniki wielorazowe, zakręcony kran).

 

Książka jest pięknie zilustrowana i ma miękką okładkę.

Polecam.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Genevieve Rousseau

Ilustracje: Estelle Meens

Tłumaczenie: Izabela Kurek

Liczba stron: 28

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Arti


1 thought on “Tomek staje się eko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *