Bodzio i Pulpet

Niesamowite przygody Bodzia 

Bodzio mieszka na warszawskiej Chomiczówce, jego najlepszym przyjacielem jest Pulpet, bardzo lubi grać w piłkę nożną. Jest bystry, sprytny i pomysłowy. Ale takich dzieci jest wiele. Co wiec wyróżnia Bodzia?

Otóż chłopiec wyjątkowo często spotyka kosmitów. Umie się z nimi skontaktować i porozmawiać. A to jest dość wyjątkowe, nie sądzicie? 🙂

Okazuje się, że jeśli jest się uważnym obserwatorem ( a Bodzio jest) można łatwo zauważyć naszych kosmicznych gości. A wtedy sporo się dzieje.

Jak wtedy gdy ufoludek Cirli, wyglądający jak paprotka, jako pracę domową dostał naukę poruszania się po ziemskim mieście i chłopcy go szkolili. Albo, gdy kosmici zaparkowali na środku drogi swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Lub wtedy, gdy chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej z kosmitami – kałużami.

Jedno jest pewne, gdy pojawiają się kosmici, nie ma mowy o nudzie.

Ale ta książka spodoba się także czytelnikom, którzy nie przepadają za ufoludkami. W końcu Bodzio jest normalnym chłopcem z normalnym życiem, a kosmitów spotyka tylko czasami. Wtedy chłopiec sprząta Ziemię, konstruuje rowery, hoduje żaby w klasie.

Nigdy się nie nudzi, a wraz z nim czytelnicy 🙂

 

Bodzio i Pulpet to 15 krótkich i zabawnych opowiadań o przygodach pomysłowych chłopców. To ciepła i poprawiająca humor książka, która została pięknie zilustrowana przez Daniela de Latour.

W treści mamy także przemycone wątki edukacyjne (na przykład, że lalka Barbie jest za chuda), ale w zabawny sposób, bez mocnego dydaktyzmu.

To kolejna książka z serii Poczytam Ci mamo, która wyróżnia się ciekawymi pozycjami, odpowiednimi na pierwsze samodzielne lektury. Lektury te mają dużą czcionkę, ciekawą treść i są ładnie zilustrowane.

Bodzio i Pulpet to ciekawa książka przygodowa, przy której dzieci spędzą bardzo miłe chwile, a która, poprzez swoją zabawną treść i prosty język, może zachęcić dzieci do czytania i poszukiwania kolejnych pozycji.

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Daniel de Latour

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *