Co to ten rak?

Ważny temat

To książka z tych, które chcielibyśmy, aby nie były potrzebne, ale niestety są. Coraz częściej stykamy się lub słyszymy o różnych chorobach, nie omija to także dzieci.

Książka pomoże im zrozumieć o czym ‘mówią dorośli’, którzy zresztą często nie potrafią rozmawiać z dziećmi na takie tematy. Nie wiedzą, co można im powiedzieć i w jaki sposób.

 

Co to ten rak? przystępnym językiem tłumaczy nie tylko to, czym są komórki nowotworowe, komórki macierzyste, chemioterapia, czy radioterapia.

 

Książka, która odpowiada na wiele pytań, które nurtują dzieci: Czy mogę przytulić się do chorej babci? Czy mogę bawić się z chorym na raka kolegą? Czy to boli, kiedy wypadają włosy? Czy mogę pomóc mojej chorej mamie? 

 

To pozycja, która przede wszystkim pomoże im zrozumieć, czym jest rak, jak przebiega i jakie ma objawy.

 

Całość jest bardzo mądrze napisana, informacje są odpowiednio przekazane i jasno wytłumaczone. To nie jest książka, która przestraszy dziecko, ale wszystko mu dokładnie wyjaśni.

 

Co to ten rak? pomoże także dorosłym. W książce znajdą porady między innymi o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o chorobach.

 

 

Cieszę się, że taka książka powstała.

Jest ważna i potrzebna. Porusza ważny temat, pomaga go oswoić i podpowiada jak o nim rozmawiać.

Polecam. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Dr Sarah Herlofsen

Ilustracje: Dagmar Geisler

Tłumaczenie: Jowita Maksymowicz – Hamann

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Mamania


1 thought on “Co to ten rak?

  1. Uwielbiam książki między innymi za to, że poruszają praktycznie każdy, nawet najtrudniejszy, temat i pomagają zrozumieć go dzieciom. Z chorymi na raka dzieci mogą spotkać się wszędzie, począwszy od spotów reklamowych w telewizji, a skończywszy na osobach spotkanych na ulicy. Najgorsze, gdy choruje ktoś bliski, jak dziecku wytłumaczyć co się z tą osobą dzieje, jak odpowiedzieć na to trudne pytanie z ostatniego zdjęcia.. Myślę, że ta książka pomoże przybliżyć dziecku “co to ten rak”, trochę “oswoić” ten trudny temat..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *