Wilczerka

Groźna Rosja

Katherine Rundell to autorka Dachołazów i Odkrywcy

Jej najnowsza powieść rozgrywa się dawno temu w mroźnej Rosji, w czasach, gdy bogaci Rosjanie kupowali młode wilczki i trzymali je w swoich domach jako atrakcję.

Gdy wilki podrastały i zaczynały ‘przeszkadzać’ gospodarzom, wywożono je do wilczerów. Byli to ludzie, którzy pomagali wilkom przystosować się do życia na wolności.

Gdy wilczerzy byli pewni, że wilki sobie poradzą, wypuszczali je na wolność. 

 

Wilczerką była Marina i jej córka Fieo. Mieszkały same w chacie daleko od innych domostw, gdzie w spokoju mogły zajmować się wilkami.

Pewnego razu ich wilki oskarżono o zabicie zwierząt generała Rakowa, groźnego i niebezpiecznego mężczyzny. Po pewnym czasie jego żołnierze spalili ich dom, a Marinę wsadzili do więzienia. Fieo uciekła wraz z wilkami, ale postanowiła uwolnić mamę.

W podróży do petersburskiego więzienia pomagało jej wielu ludzi, często były to zaskakujące znajomości. Dziewczynce udało się wzniecić rewolucję, przekonać wielu ludzi do walki o wolność i uratować mamę.

 

Wilczerka to poruszająca i wciągająca książka. Podobała mi się mniej niż poprzednie, ale ta także ma w sobie wiele uroku.

Autorka wzruszająco opisuje losy wilków, bardzo ciekawe są opisy ich zachowań i potrzeb.

 

To książka o miłości rodzicielskiej i przyjaźni. O wolności i przyjaźni. O dzikich zwierzętach, które chcą żyć po swojemu.

Wszystko w zimowym klimacie, ładnie zilustrowane i ciekawie napisane 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Katherine Rundell

Ilustracje: Gelrev Ongbico

Tłumaczenie: Paulina Braiter

Liczba stron: 331

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Poradnia K


2 thoughts on “Wilczerka

  1. Pingback: Złodziejaszki -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *