Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Niebo od zawsze fascynowało ludzi. Kiedyś myśleliśmy, że tworzy wokół Ziemi puste, krągłe sklepienie zapełnione gwiazdami. Dziś wiemy już o nim całkiem sporo, ale nadal nie wszystko.

Aby zainteresować młodych ludzi tematem, nie wystarczy ciekawie przekazana wiedza, książka musi być także ładnie wydana. Na rynku jest obecnie bardzo dużo książek, dlatego nowa pozycja musi nas zainteresować już samym wyglądem, szczególnie gdy jest to książka popularnonaukowa.

Ta książka spełnia te warunki. Zacznę od opisu wyglądu, ponieważ jest pięknie wydana i na to na początku zwrócimy uwagę.

Książka ma twardą okładkę, piękną, stonowaną kolorystykę i jest w ciekawym, kwadratowym formacie. Zawiera błyszczące elementy, co w książce o gwiazdach jest świetnym pomysłem. W środku jest jeszcze lepiej. Ciekawe i piękne ilustracje, których jest bardzo dużo, sprawiają, że książkę ogląda się jak album. Autorka na pewno włożyła dużo pracy w przygotowanie grafik, ponieważ książka to małe dzieło sztuki.

A treść? Tu także nie mogę się do niczego przyczepić, ponieważ temat jest przestawiony w fascynujący sposób. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, dostanie ogromną dawkę ciekawych informacji. Oprócz wiedzy podstawowej mamy bardzo dużo ciekawostek.

Kim był Ptolemeusz i co zrobił?

Jakie mamy gwiazdozbiory?

Jakie są rodzaje galaktyk?

Jakie są fazy księżyca?

Ile trwa wenusjański dzień?

Co to morza księżycowe?

Czym są meteory?

Co robi program Voyager?

To tylko część wiedzy, którą poznacie po przeczytaniu książki. Autorka poruszyła dużo więcej tematów. Oprócz wiedzy o astronomii mamy także opisane różne mity, legendy i wiele innych interesujących wątków. Wszystko jest ciekawie opisane, bez trudnego, naukowego słownictwa i pięknie zilustrowane.

 

To bardzo wartościowa pozycja. Jest pięknie wydana i dostarcza ciekawej wiedzy, a takie właśnie książki cenię najbardziej. Na pewno zainteresuje tematem nawet najbardziej opornych czytelników, a dla fanów astronomii będzie bardzo cenną pozycją 🙂

 

 

Kategoria wiekowa: 10+

Autorka : Kalsey Oseid

Ilustracje: Kalsey Oseid

Tłumaczenie: Magdalena Korobkiewicz

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *