Idol. Mikołaj Kopernik

Nauka i zabawa w jednym

Książki interaktywne z serii IDOL to pozycje, które przybliżają nam sylwetki osób, które wniosły swój wkład w rozwój nauki lub sztuki, i które warto znać. Do tej pory ukazały się numery z Marią Skłodowską-Curie i Fridą Kahlo.

 

Książka z postacią Mikołaja Kopernika przeprowadza nas przez jego dzieciństwo, aż do dorosłości, po drodze zahaczając o ważne elementy czasów, w których żył. Dzieci dowiedzą się, że nie był tylko astronomem, ale człowiekiem wszechstronnie utalentowanym.

 

Książka dostarcza podstawowej wiedzy z dziedziny astronomii, ale to także piękna podróż po epoce renesansu.

 

Każda strona to dawka wiedzy i zadanie do wykonania. Są to labirynty, mapy do uzupełnienia, kolorowanki, różnice do odnalezienia, nauka kaligrafii i wiele innych poleceń.

 

Ciekawym rozwiązaniem są naklejki, których jest bardzo dużo i do których mamy przygotowane ciekawe zadania. Możemy na przykład stworzyć swoją mapę, albo wyleczyć człowieka pijawkami.

 

Zadania są pomysłowe i ciekawe, każde jest inne, a rozwiązywanie ich jest świetną zabawą. Z tą książką nie można się nudzić.

 

Książka ma spory rozmiar i jest bardzo ładnie wydana.

Treść jest napisana prosto i zrozumiale.

 

To świetna, rozwijająca pozycja. Dzieci mogą wykazać się kreatywnością i przy okazji sporo dowiedzieć. Książka uczy poprzez zabawę, a taki sposób zdobywania wiedzy jest najlepszy. Bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Justyna Styszyńska

Ilustracje: Justyna Styszyńska

Wydawnictwo Widnokrąg

2 thoughts on “Idol. Mikołaj Kopernik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *