Dobranocki na Gwiazdkę

Świąteczne opowieści

Dobranocki na Gwiazdkę to jedenaście historii, napisanych przez jedenastu znakomitych polskich autorów, pięknie zilustrowane przez Ewę Beniak – Haremską

Każda historia jest inna, ale każda dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. W każdej panuje świąteczny klimat, mamy tam choinki, potrawy wigilijne, prezenty, Świętego Mikołaja, świąteczną magię i atmosferę.

 

Autorzy poruszyli różne tematy, wszystkie opowieści są mądre i wzruszające.

Jest opowieść o dziewczynce, która przygotowała prezent dla Świętego Mikołaja, ponieważ ten rozdaje wszystkim prezenty, a sam nic nie dostaje.

Mamy historię o karpiu Cyprianie, który uwolniony, okazał się jednym z magicznych karpi z zaprzęgu Anioła.

Jest opowieść o Mikołaju, który nie dostawał żadnych listów od dzieci i już sam nie wiedział, co ma o tym myśleć. Chwilowo nawet wydawało mu się, że nikt go nie potrzebuje! Na szczęście okazało się, że to tylko rodzice zapominali wrzucić listy do skrzynek.

 

Mamy opowieści o samotności u osób starszych, doskwierającej szczególnie w Wigilię. Opowieść o szaleństwie przygotowań przedświątecznych, niezapowiedzianych gościach, spełniających się życzeniach i inne.

 

Ich bohaterami są ludzie, zwierzęta i magiczne stworzenia (jest nawet smok i troll).

Historie są ciekawe, wciągające, mądre i chwytające za serce. Tekst ma sporą czcionkę, a opowieści nie są długie, każda z nich będzie idealna na jeden wieczór.

Książka jest bardzo ładnie wydana, ma twardą okładkę i porządny papier.

Całość jest także PRZEPIĘKNIE zilustrowana. Szata graficzna wyjątkowo do mnie trafia. Ilustracje mają wspaniały świąteczny klimat i sprawiają, że książka jest prawdziwą perełką.

Jeśli szukacie mądrych opowiadań w świątecznym klimacie, zdecydowanie polecam Wam tę książkę.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorzy: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Manuela Gretkowska, Barbara Kosmowska, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska – Zaręba, Agnieszka Tyszka

Ilustracje: Ewa Beniak – Haremska

Ilość stron: 224

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *