George i poszukiwanie kosmicznego skarbu

Niesamowita podróż po Wszechświecie

Tak powinny wyglądać książki, które mają zachęcić dzieci do czytania i przy okazji je czegoś nauczyć. Tutaj mamy 350 stron, ale nawet jakby było ich dwa razy więcej, to czytelnik by tego nie zauważył.

 

Życie Georga zmieniło się, gdy poznał rodzinę Annie. Jej tata, Eric, był naukowcem i zaszczepił w chłopcu miłość do kosmosu. Posiadał także superinteligentny komputer dzięki, któremu mogli podróżować po Wszechświecie.

Jednak pewnego dnia rodzina chłopca wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie Eric dostał pracę przy programie lotów kosmicznych – miał szukać oznak życia we Wszechświecie. Życie Georga po ich wyprowadzce nie było już takie fascynujące, ale na szczęście odwiedził w wakacje.

Na miejscu okazało się, że dziewczynka dostała wiadomość, a zarazem ostrzeżenie z kosmosu. Dzieci postanowiły udać się w tajną podróż z pomocą superkomputera i ich nowego przyjaciela, geniusza, Emmetta. Początkowo wylądowały na Marsie, ale wkrótce ich podróż stawała się coraz odleglejsza, coraz dziwniejsza, a w końcu nawet niebezpieczna.

Podróżnicy wszędzie znajdywali wskazówki wysyłające ich w nowe miejsce, a rozwiązanie zagadki bardzo ich zaskoczyło. 

 

Co odkryły dzieci? I czy udało im się uratować Ziemię? Koniecznie doczytajcie 🙂

 

 

 

George i poszukiwanie kosmicznego skarbu to książka napisana przez Stephena Hawkinga i jego córkę Lucy, więc osoby doskonale znające się na tematyce kosmosu 🙂

 

Stworzyli opowieść ciekawą, wciągającą i wartościową. Od książki nie można się oderwać, a w historii Georga co chwila są przemycane różne ciekawostki o kosmosie, ale tak, że czytelnik chce się tego dowiedzieć, a nie jako suche i nudne fakty 🙂

 

W książce znajdziemy także zdjęcia i eseje znanych fizyków na temat podróży po Wszechświecie, wszystko napisane językiem odpowiednim dla młodego czytelnika (chociaż pewnie będą ciekawsze dla starszego czytelnika).

 

Bardzo polecam Wam tę książkę, spodoba się nie tylko fanom kosmosu, ale nawet wszystkim nieprzepadającym za fizyką 🙂 

 

Jest pięknie wydana, fascynująca, pouczająca i rozbudzająca zainteresowanie Wszechświatem. Poruszono w niej także wątek ochrony przyrody (rodzice Georga są ekobojownikami) i wiele innych tematów. 

 

To zdecydowanie książka warta przeczytania 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorzy: Lucy i Stephen Hawking

Ilustracje: Gerry Parsons 

Tłumaczenie: Joanna Grabarek

Liczba stron: 350

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zysk i S-ka


1 thought on “George i poszukiwanie kosmicznego skarbu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *