Niezwykła księga owadów

O mrówkach i innych owadach

Niezwykła księga owadów to książka naprawdę niezwykła. Przede wszystkim bardzo zaskoczyło mnie jej wnętrze.

Spodziewałam się zwykłych opisów owadów wraz z ilustracjami, a dostałam pięknie wydaną książkę, z właściwie artystycznym wnętrzem. Do tego jest ogromna (270 x 370), co także robi wrażenie 🙂

 

Autorzy podeszli ciekawie do tematu, opisując owady w naprawdę pomysłowy i efektowny sposób.

 

Każdy rozdział przyciąga i zachęca do czytania już chwytliwym tytułem typu Chrząszcze jako żywe klejnoty, Zabójcza mrówka legionistka, Szczypawka, najukochańsza mama, Wesz, uciążliwa ‘przyjaciółka, Zabawa w chowanego czy pokerowy blef? 

 

Książka jest świetnie napisana, tekst jest ciekawy, zawiera same interesujące fakty i sprawia, że czytanie o owadach jest wyjątkowo przyjemne 🙂

 

W książce poznamy konstrukcję owadów, najmniejszego owada na świecie, sposoby ukrywania się gąsienicy, świetnego strzelca Chrząszcza bombardiera, postrach wszystkich mrówek, owady wodne, owady jedzące plastik… 

Dzieci poznają także takie słowa jak larwa, pasożyt, odwłok, kolonia, pokrewieństwo i wiele innych.

Innymi słowy, w książce znajdziemy wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tych maleńkich stworzeniach, napisane ciekawie i atrakcyjnie dla młodego czytelnika.

 

 

W tekście zastosowano bardzo fajne rozwiązanie. Wszystkie ważniejsze słowa są pogrubione, kursywą, napisane inną czcionką lub drukowanymi literami, dzięki czemu od razu zwracamy na nie uwagę. 

 

Ilustracje i wydanie książki zachwycają. Mamy tu piękne grafiki na całą stronę (a nawet na całą rozkładówkę). Owady zostały tu pięknie i niespotykanie zaprezentowane.

 

To książka nie tylko dla fanów entomologii. Jest pięknie wydana i fascynująco napisana, można się z niej bardzo dużo dowiedzieć, przy okazji ciesząc oko grafikami.

 

To będzie także świetna pozycja na prezent. Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autor: Bart Rossel

Ilustracje: Medy Oberendorff

Tłumaczenie: Alicja Oczko

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *