Gra na emocjach

Świetna zabawa w odgadywanie emocji

Gra na emocjach to bardzo prosta gra familijna, ale świetnie sprawdzi się także na imprezach. Grać może w nią każdy, a wytłumaczenie reguł zajmuję tylko chwilkę.

Każdy z graczy dostaje po 5 kart symboli czyli kart z kształtem serca i rysunkiem wewnątrz serca – to karty, które będą służyły do opisu naszych emocji. Według instrukcji grę rozpoczyna najstarszy z graczy, ale można przecież ustalić inaczej 🙂  Osoba ta bierze karty z przykładowymi pytaniami (w tej rundzie nie użyje swoich kart symboli), czyta ja i wybiera jedno, np. Jak się czuję, gdy muszę umyć się w lodowatej wodzie? Gracz może wymyślić także własne pytanie. Pozostali gracze patrzą na swoje karty symboli i wybierają taką, która według nich najlepiej odpowiada reakcji gracza na mycie w zimnej wodzie. Kładą zakryte karty na środku stołu, gracz rozpoczynający tasuje je (nie patrząc, która karta do kogo należy) i wybiera tę, która jego zdaniem odpowiada jego reakcji na mycie w zimnej wodzie. Osoba, której karta została wybrana zabiera wygraną kartę i zdobywa punkt. Teraz gracze dobierają karty tak, aby mieć po pięć, zmienia się osoba czytająca pytanie, a  wygrywa osoba, która pierwsza uzbiera 3 punkty (choć to też jest do ustalenia).

Gra w emocje to fantastyczna gra. Prosty pomysł i zarazem genialny. Okazuje się, że ile grafik, tyle skojarzeń, ale nie dla każdego takich samych. Rysunki są proste, minimalistyczne, ale to sprawia, że gra jest ciekawsza, możemy użyć wyobraźni i wymyślić naprawdę ciekawe skojarzenia. Dużo śmiechu jest podczas odgadywania o co chodziło danemu graczowi z tą lub inną grafiką. Rozgrywka jest krótka, nie wymaga dużo miejsca więc w każdej chwili możemy rozegrać rundkę.

Podsumowanie

Plusy:

  • Świetna, szybka rozgrywka
  • Mała powtarzalność, pytań jest bardzo dużo, można też wymyślić swoje
  • W grę można grać ze wszystkimi
  • Zajmuje mało miejsca więc łatwo ją zabrać na wyjazd, karty nie zajmują dużo przestrzeni więc można w nią grać praktycznie wszędzie
  • Dobra dla graczy w różnym wieku
  • Zasady można łatwo wytłumaczyć (dodatkowo na stronie Wydawnictwa jest film z instrukcją)

Minusy:

  • Czasami trafiają się karty, które nie pasują do pytania
  • Jakość rozgrywki zależy od osób, z którymi grami

Ogólne:

Rozgrywka trwa około 20 minut

Dla 3-10 graczy

Kategoria wiekowa: 10+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *