Fabryka Robotów

Kto zdobędzie najwięcej robotów?

Fabryka robotów to gra na szybkość i spostrzegawczość, a takie zawsze są dobrą rozrywką. W tej mamy taśmę produkcyjną na której pojawiają się roboty, dostajemy zamówienie na jednego z nich i musimy go jak najszybciej odnaleźć na taśmie 🙂

 

W małym, niepozornym pudełeczku mamy 55 kart z wizerunkami robotów i jeden przycisk STOP (bardzo zresztą pomysłowy). Gra jest mała, bardzo ładnie wykonana i zawiera wszystko co jest potrzebne do dobrej zabawy.

 

5 kart to karty startowe, które na początku rozgrywki układamy w rzędzie – to będzie nasza taśma produkcyjna. Przycisk STOP kładziemy pod taśmą produkcyjną. Pozostałe karty tasujemy i układamy w stos, rewersem ku górze – te karty to nasze zamówienia. Jeden z graczy szybkim ruchem, ale takim, aby każdy gracz zobaczył kartę w tym samym momencie, odsłania pierwszą kartę z góry i kładzie ją obok stosu. Karta odkryta i zakryta karta na górze stosu tworzą zamówienie. Zamówienia mogą być na trzy opcje robotów: kolor robota, kształt robota lub kolor taśmy produkcyjnej. To, na co jest zamówienie poznamy bardzo szybko – mamy karty z białymi robotami (zamówienie na kształt robota), kolorowymi (zamówienie na kolor robota), albo z kolorowymi kółkami (zamówienie na taśmę produkcyjną). Gdy gracze zobaczą jaki robot został zamówiony, muszą go jak najszybciej znaleźć na taśmie produkcyjnej i zabrać. Jeśli złapią dobrego robota zdobywają punkt, złego – tracą. Gdy na taśmie produkcyjnej nie ma zamówionego robota, gracze muszą szybko złapać przycisk STOP, gracz który zrobi to ostatni traci punkt. Każda karta odkryta ze stosu wędruje na taśmę produkcyjną, w ten sposób roboty na taśmie cały czas się zmieniają.

 

Fabryka Robotów to bardzo fajna gra rozwijająca refleks i spostrzegawczość. Jest dobra dla osób w każdym wieku, rozgrywka jest krótka, ale emocjonująca. Sprawdza się świetnie jako gra familijna i imprezowa.

 

Podsumowanie:

Plusy:

  • łatwo wytłumaczalne zasady
  • dobre wykonanie
  • mały rozmiar – grę można wszędzie ze sobą zabrać
  • świetna zabawa dla małych i dużych

Minusy:

  • brak

 

 

Informacje ogólne:

Liczba graczy : 2-6

Czas rozgrywki: około 20 minut

Wiek graczy: 6+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *