Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci

Sztuka dla dzieci

Ta książka to zachwycający, ilustrowany przewodnik, który oprowadza czytelnika po ponad czterdziestu tysiącach lat historii sztuki.

 

To pozycja, która jest pięknie wydana, w środku mamy reprodukcje i zdjęcia największych dzieł, a także piękne, klimatyczne ilustracje.

 

Całość podzielona jest na 68 krótkich rozdziałów. Z każdego z nich poznamy inną historię, zaczynając od pierwszej figurki wyrzeźbionej w kości, znalezionej w jaskini Hohlenstein-Stadel na terenie dzisiejszych Niemiec, a kończąc na ‘Ziarnach słonecznika’ Ai Weiwei, instalacji ze stu milionów porcelanowych pestek słonecznika.

 

W środku poznamy także sztukę egipską, chińską, japońską, arabską i inne.

Zobaczymy, co tworzył Andrej Rublow, Donatello, Leonardo da Vinci, Claude Lorrain, Francisko Goya, Frederic Edwin Church, Claude Monet, Paul Cezanne, Marcel Duchamp, Wasisily Kandinsky, Frida Kahlo, Jackson Polllock i inni.

 

Każda historia jest ciekawa, napisana przystępnym i obrazowym językiem. Oprócz informacji o autorach i ich twórczości  poznamy kontekst kulturowo-społeczny i wiele ciekawostek. 

 

To książka, z której dzieci poznają historię sztuki w przyjemny i ciekawy sposób, ale dla dorosłych to też na pewno będzie interesująca lektura.

 

Bardzo polecam Wam tę pozycję, to wartościowa i mądra książka, która pomoże rozbudzić zainteresowanie historią sztuki 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 10+

Autor: Michael Bird

Ilustracje: Kate Evans

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Liczba stron: 336

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *