Mój dziadek był drzewem czereśniowym

Piękna opowieść o dziadku i wnuczku

Antoś mieszkał w mieście z rodzicami i dziadkami, Ludwikiem i Antoniną. Ci dziadkowie byli zajęci głównie swoim psem i wnuczek za bardzo ich nie interesował.

Dziadkowie, którzy mieszkali na wsi, Oktawian i Teodora, byli zupełnie inni.

 

Uwielbiali swój ogród, zwierzęta i życie na wsi, ale przede wszystkim uwielbiali wnuczka. Babcia miała swoją ulubioną gęś Celestynę, a dziadek drzewo czereśniowe, które nazwał Felicjan. Felicjan został zasadzony z okazji narodzin mamy Antosia i towarzyszył rodzinie we wszystkich najważniejszych momentach.

Ci dziadkowie mieli cudowne podejście do życia, pełne radości i pozytywnej energii, którą zarażali wnuczka. Dziadek Oktawian wspinał się na drzewo, robił pyszny kogel-mogel z winem, kąpał się rzece i był całkowicie zwariowanym, a przez to najlepszym dziadkiem pod Słońcem 🙂

 

To z nim chłopiec spędził najlepsze chwile. Dziadkowie ‘ze wsi’ zawsze mieli dla niego czas, świetnie się z nim bawili i to oni przekazali mu najważniesze wartości.

 

Gdy zmarła babcia Teodora, dziadek został sam z Celestyną i Felicjanem. Doskwierała mu samotność, na którą nikt nie mógł nic poradzić.

 

To piękna książka o dzieciństwie, dorastaniu i przekwitaniu, o miłości wnuka i dziadka i o tym, co w życiu najważniejsze.

Książka jest wzruszająca, zabawna i zachwycająca. Wciąga już od pierwszych stron.

 

W środku znajdziemy także pięknie ilustracje Anastazji Stefurak.

 

To wspaniała książka, którą każdemu polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Angela Nanetti

Ilustracje: Anastazja Stefurak

Tłumaczenie: Jarosław Mikołajewski, Magdalena Mikołajewska

Liczba stron: 136

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

2 thoughts on “Mój dziadek był drzewem czereśniowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *