Harper i zagubiona wiedza

Wielka przygoda

Gdy Tony przybył wraz z mamą i młodszą siostrą do małego, szkockiego miasteczka, od razu usłyszał o panu Horacym Rollingu. Od wielu lat plotkowali o nim wszyscy mieszkańcy.

Dwadzieścia lat temu zaginęła jego córka, Harper, a kilka lat później żona. Mieszkał w ogromnej willi, z nikim się nie przyjaźnił i nigdy nie kupował jedzenia (co dla wszystkich było najdziwniejsze).

Każdy miał swoją teorię na temat tego, co się wydarzyło w jego posiadłości, ale nie sprawiło to, że mama Tony’ego, pani Steller, zrezygnowała z poznania go.

I to okazało się początkiem wielkiej przygody.

Pan Horacy, tak jak wcześniej jego przodkowie, praktykuje magię (tę dobrą, bo jest jeszcze zła). W jego domu urzęduje skrzat, obrazy poruszają się, a specjalna maszyna przygotowuje każdą potrawę. I to przez magię stracił rodzinę.

Tajemnicza machina, nad którą pracował przeniosła Harper do Świata Ptaków. Teraz wracała do ojca pod postacią pięknego orła. Tony postanowił pomóc Rollingowi odzyskać córkę, ale wkrótce sam trafił do tej wspaniałej krainy.

Okazało się, że świat ludzi jest zagrożony, złe dinozaury chcą nim zawładnąć.

Na dzieci czekało ważne zadanie zdobycia Szmaragdowej Czaszki, co było bardzo niebezpieczne, a w ich szeregach skrył się szpieg. Koniecznie sprawdźcie, jak zakończyła się ta historia.

 

 

Cudownie było zanurzyć się w wykreowanym przez autorkę świecie.

 

Podobało mi się wiele pomysłów, jak Bagaż Życiowy, albo Galaktyczne Drzewo, ale mam też pewne zastrzeżenie.

W książce bardzo dużo się dzieje, szybko zmieniają się wątki i wydarzenia, a ja nie miałabym nic przeciwko temu, by książka miała więcej stron, ale także więcej wyjaśnionych wątków pobocznych (np. kim był tata Tony’ego, albo czemu pani Dumpling więziła kobiety w obrazach). Chciałabym także lepiej poznać Świat Ptaków 🙂

Możliwe, że to wszystko czeka na kolejną część, na którą bardzo liczę 🙂

 

 

Podsumowując, to świetna książka fantastyczno – przygodowa. Wciąga, trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać (naprawdę!).

 

 

Autorka stworzyła magiczny świat, którego nie chce się opuszczać.

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 133 x 203

Autorka: Kinga Langley

Liczba stron: 253

Rok wydania 2021

Wydawnictwo Harper 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *