Jajko

Najpiękniejsze jajko

Jajko to małe dzieło sztuki. Zdecydowanie na pierwszy rzut oka nie przypomina książki dla dzieci, bardziej album o sztuce, może zbiór dzieł danego artysty. I dzięki temu ta książka zachwyca!

 

Już sama okładka przyciąga wzrok, jest ciekawa, w stonowanej kolorystyce, tak bardzo różniącej się od kolorowych i ‘krzykliwych’ pozycji dla dzieci. W środku jest równie pięknie. Zachwycające, delikatne ilustracje i krótkie, ale ciekawe i intrygujące teksty.

 

W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji o jajkach. Ich rozmiary, kształty, kolory, właściwości, wnętrze, ale także informacje o gniazdach, sposobach wysiadywania jaj, jajkach w sztuce, religii i mitologii, zdobieniach jaj i wiele innych ciekawostek. Do tekstów dołączone są piękne ilustracje. 

 

 

Jajko to bardzo ciekawa książka/album o jajkach. Autorka stworzyła pozycję wyjątkową. Z błahego, mogłoby się wydawać tematu, uczyniła niezwykle interesującą lekturę, z zachwycającą dla oka oprawą.

 

Bardzo podoba mi się i odpowiada kolorystyka książki. Lubię książki dla dzieci traktujące młodego czytelnika poważnie, pozwalające na obcowanie z pięknymi grafikami, pokazujące różne formy sztuki, pozwalające na wyrobienie gustu.

 

Mnie osobiście książka zachwyca i bardzo Wam ją polecam 🙂

 

 

P.S. Książka dostała wyróżnienie w kategorii non-fiction podczas Bologna Ragazzi Award, moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Britta Teckentrup

Tłumaczenie: Hanna Bartosiewicz

Liczba stron: 88

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Agora 

2 thoughts on “Jajko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *