Jasnopióra. Uratowana Kura / Jaśminka. Uratowana Świnka

Dzielne zwierzęta

Autorka tworząc te dwie opowieści, inspirowała się prawdziwymi historiami dwóch dzielnych zwierząt, świnki i kury.

 

Książki zwracają na siebie uwagę pięknym wydaniem i cudnymi ilustracjami. Historie w nich opisane są ciepłe, ciekawe i niezwykle pozytywne. Opowiadają o zwierzętach, którym udało się odmienić los i trafiły w miejsca, gdzie są szczęśliwe i bezpieczne.

 

To pozycje, które uwrażliwiają dzieci i uczą empatii. Poruszają trudny i ważny temat w bardzo mądry sposób. Są świetnym wyjściem do rozmowy o traktowaniu zwierząt przez człowieka.

 

To piękne i wartościowe pozycje, bardzo dobrze, że zostały wydane. Nie jem mięsa od bardzo dawna i dlatego bardzo się cieszę, że będę mogła przeczytać synkowi te dwie piękne historie.

(Od razu uprzedzam – książki nie namawiają do przejścia na wegetarianizm 🙂 )

 

Na końcu każdej z nich znajdziemy ciekawe informacje o świniach i kurach, część z nich na pewno Was zaskoczy 🙂

 

To fantastyczne książki, które serdecznie Wam polecam 🙂

 

JASNOPIÓRA. URATOWANA KURA

Ta piękna opowieść jest inspirowana historią kur z Croton w stanie Ohio. Kury przeżyły, choć tornado zniszczyło ich fermę.

Kura całymi dniami siedziała w ciasnej klatce. Marzyła o rozprostowaniu skrzydeł i lataniu. I o ucieczce, ale wiedziała, że nie ma na to szans.

Aż tu pewnego dnia ogromny podmuch powietrza porwał jej klatkę i zaniósł gdzieś daleko.

Kura nie mogła się nadziwić, że na zewnątrz jest tak pięknie. A jeszcze bardziej nie mogła uwierzyć w swoje szczęście, gdy otworzyły się drzwi klatki. Wtedy postanowiła uciec.

Zauważył ją mały chłopiec, Mateo, i postanowił zabrać do swojego domu. Kura początkowo nie wiedziała, czy nie chce jej zjeść, ale postanowiła mu zaufać. I to była świetna decyzja. Zostali przyjaciółmi. W domu Mateo Jasnopióra (takie imię nadał jej chłopiec) spotkała inne kury i była naprawdę szczęśliwą kurą 🙂

 

JAŚMINKA. URATOWANA ŚWINKA

Ta historia została zainspirowana świnką, która wyskoczyła z samochodu dostawczego i trafiła do schroniska.

Świnka nie wiedziała, gdzie jedzie, ale przeczuwała, że to jej się nie spodoba.

Nagle, pomimo ogromnego ścisku i hałasu poczuła piękny zapach lasu. I już wiedziała co robić. Przepchnęła się do wyjścia i wyskoczyła. Kierowca zaczął ją gonić, ale świnka biegła i biegła, aż była pewna, że nic jej nie grozi.

Trafia do lasu, a tam spotkała Rózię, która postanowiła zabrać ją do domu.

Jaśminka (tak miała teraz na imię) była szczęśliwa w domu dziewczynki, ale wkrótce zamieszkała w schronisku, wśród innych świnek. 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Leslie Crawford

Ilustracje: Sonja Stangl

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Studio koloru

1 thought on “Jasnopióra. Uratowana Kura / Jaśminka. Uratowana Świnka

  1. Bo wszystkie zwierzęta, tak jak my- ludzie, czują i musimy to dzieciom przekazać. Musimy naszym maluchom wytłumaczyć, że każdemu należy się szacunek i odpowiednie warunki do życia, nawet śwince czy kurce. Super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *