Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

Rodzinna wyprawa

Ta książka łącząca w sobie przygodę, intrygę i sporą dawkę wiedzy.

 

Rodzina Mazurskich wybrała się w podróż samochodem po kilku europejskich miastach. W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu.

Narratorem opowieści jest Jędrek, który podróżuje z rodzicami, kuzynką Marcelą i babcią. Dzięki niemu poznajemy kolejne odwiedzane przez nich miejsca i sporo się o nich dowiadujemy.

Rodzina przeżywa wiele zabawnych, ale i mrożących krew w żyłach przygód, a czytanie o nich jest prawdziwą przyjemnością.

Spotkanie z dziwnym fakirem i jego ludźmi, trup na stacji benzynowej, romans babci, nowe ukochane rośliny, pyszne włoskie jedzenie, zabytki i dużo zwiedzania.. w tej książce naprawdę wiele się dzieje!

 

 

Całość jest świetnie napisana, ciekawie, zabawnie i wciąga od pierwszych stron.

 

Znajdziemy w niej wiele ważnych, krótkich i interesujących ciekawostek o odwiedzanych miejscach, kulturze, zabytkach i ważnych postaciach, które rodzina spotka na swojej drodze. 

 

Książka świetnie zilustrowana i bardzo ładnie wydana. To jedna z książek, przy których spędza się naprawdę miło czas 🙂

 

Polecam.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Anna Oparkowska

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Wilga

3 thoughts on “Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

  1. Kupujemy!- takie książki czyta się z przyjemnością 🙂 Czytaliśmy już wiele tytułów napisanych przez panią Agnieszkę Stelmaszek, więc wierzę, że i ta nam się spodoba 🙂 Jedyne co mi się średnio podoba to ilustracje- nie są brzydkie, ale mnie nie urzekły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *