Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa – Patronat

Nowe koleżanki

Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa to druga część serii Przystanek szkoła (tu Wam pokazywałam pierwszą część), w której poznajemy perypetie grupy przyjaciół.

 

W pierwszej części poznaliśmy bliżej Lenę, a teraz głównymi bohaterkami są Zuza i Julka.

 

Zuza jest nową uczennicą, właśnie przeniosła się z innej szkoły. Jest miła i spokojna, ale miała pecha i pierwszą osobą, którą zobaczyła w nowej szkole była Julka.

Julkę już trochę poznaliśmy w pierwszej części, ale dopiero teraz można poznać lepiej jej charakter 🙂

 

Dziewczynka od razu uznała, że Zuza chce jej odebrać pozycję, przyjaciół, popularność i bycie najlepszą uczennicą. Postanowiła więc trochę uprzykrzyć jej życie. Zuzie zginęła kurtka, ktoś znalazł jej nagranie w Internecie itd.

Ale tak łatwo się nie dawała, a Julka i tak miała dużo na głowie. Bardzo lubiła śpiewać i chciałaby się rozwijać w tym kierunku, ale jej mama nie zgadzała się na lekcje, ponieważ uważała, że to strata czasu.

Lena postanowiła jednak i tak zapisać się na lekcje śpiew, co miała później poważne konsekwencje, ale pokazało też, że Julkę i Zuzę łączy więcej niż im się wydawało.

 

 

 

Druga część jest równie fajna, jak pierwsza, mamy tu ciekawych bohaterów i dobrze wymyśloną historię.

Znalazłam tu bohaterkę, którą od razu polubiłam (Zuzę) i taką, która od samego początku niesamowicie mnie denerwowała 😀 Ale to mi się podobało, wywołało to różne ciekawe emocje, szczególnie gdy poznamy bliżej powody jej zachowania 🙂

 

Podsumowując, to ciekawa i wciągająca książka dla starszych dzieci.

Mamy tu prawdziwe problemy i prawdziwe zachowania, bardzo mi się to podoba i mam nadzieję, że dostaniemy kolejne części.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 121 x 195

Tekst: Karolina Kwaśnik

Ilustracje: Paula Krupa

Liczba stron: 250

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Novae Res


2 thoughts on “Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa – Patronat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *