Lena, teczka i niezwykła nagroda

Wielki talent

Lena, teczka i niezwykła nagroda to pierwszy tom serii Przystanek szkoła, w którym poznajemy przygody dzieci chodzących do jednej szkoły.

Każda część przybliża nam inną postać, w tej poznajemy bliżej Lenę.

 

Dziewczyna pięknie rysuje, ale jest bardzo nieśmiała i wstydzi się pokazać komuś swoje prace. Zawsze, gdy w szkole jest organizowany konkurs malarski, planuje zgłosić swoją pracę, ale ostatecznie rezygnuje.

Tym razem miało być inaczej.

Ciężko pracowała nad swoim rysunkiem i chciała powalczyć o nagrodę, czyli statuetkę Złotego Pędzla. Niestety przez przypadek zostawiła swoją teczkę na przystanku, a gdy po nią wróciła, już jej tam nie było.

Była załamana, ale nie spodziewała się tego, co wkrótce nastąpi.

Pierwsze miejsce zajęła Alicja, dziewczynka z piątej klasy, ale gdy Lena zobaczyła jej pracę, wszystko zrozumiała. Alicja zgłosiła jej rysunek do konkursu!

Jakby tego było mało, dodatkową nagrodą okazała się możliwość namalowania własnego muralu na oddziale dziecięcym miejscowego szpitala.

Tym razem Lena postanowiła zawalczyć o swoje, wymyśliła plan i szybko wprowadziła go w życie. Niedługo też dowiedziała się, co kierowało Alicją.

Koniecznie sprawdźcie, jak zakończy się ta historia 🙂

 

 

 

 

To wciągająca historia, w którym poznajemy różne emocje targające nastolatkami.

Nieśmiałość, chęć spędzania czasu z rodzicami, potrzeba bycia w centrum uwagi, dokuczanie, ale też odwaga i wiara we własne siły. To wszystko zostało mądrze wplecione w ciekawą historię, która doskonale oddaje relacje między rówieśnikami.

 

To taka prawdziwa, dobrze napisana książka, która na pewno spodoba się młodszym nastolatkom. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 121 x 195

Tekst: Karolina Kwaśnik

Ilustracje: Paula Mijakowska

Liczba stron: 190

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Novae Res


1 thought on “Lena, teczka i niezwykła nagroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *