Królewna

Ważne rzeczy

Pewnego dnia na podwórku pojawiła się królewna. Stała niepewnie i przyglądała się bawiącym się tam dzieciom.

Okazało się, że ma na imię Amelka i mieszka w pałacu z rodzicami, ale oni zawsze są zajęci swoimi sprawami, dlatego dziewczynka jest bardzo samotna.

Ma Pokój Zabawowy wypełniony najdroższymi zabawkami i damy dworu na każde skinienie, ale królewnę zachwycały zabawy ‘zwykłych’ dzieci ze ‘zwykłego’ podwórka takie, jak gra w klasy, w chowanego czy w berka. Ona nie miała pojęcia o ich istnieniu.

Teraz Amelka była szczęśliwa. Mogła się beztrosko bawić, przegrywać, mieć plamy na sukience i miała kompanów do zabawy – coś czego nie da się kupić, nawet będąc królewną  🙂

 

 

Królewna to książka z pięknym przesłaniem, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Pokazuje, że najważniejszych rzeczy nie można kupić. Nawet najnowsze modele zabawek nie uszczęśliwią dzieci tak, jak czas spędzony z rodzicami.
Dziś ludzie często o tym zapominają, a to ‘zwykłe’ zabawy podwórkowe wspominamy najmilej, będąc dorosłym.
Bardzo podoba mi się pomysł autorki i historia Amelki. To mądra i wartościowa książka, ciekawie zilustrowana i pięknie wydana.
Kategoria wiekowa: 5+
Autorka: Roksana Jędrzejewska – Wróbel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Liczba stron: 36
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo Bajka

2 thoughts on “Królewna

  1. Czytaliśmy tę książkę, tyle, że wydaną przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Zrobiła na mnie i mojej córce bardzo duże wrażenie. Przypomniała nam, że najpiękniejsza rzeczą, którą możemy dać sobie nawzajem oraz innym jest, po prostu, wspólnie spędzony czas. Każdy potrzebuje w swoim życiu drugiej osoby, nie tylko dzieci. Oczywiste jest, że jeśli chodzi o najmłodszych, to rodzice w początkowym okresie ich życia odgrywają kluczową rolę, bo dzieci niestety szybko rosną, a straconego czasu nie da się odzyskać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *