Plusk! Jak oszczędzać wodę / Pstryk! Jak oszczędzać energię / Uff! Jak dbać o powietrze / Fuj! Jak mniej śmiecić

Ekologia jest ważna

Książki, które prezentuję w tym poście to książki edukacyjne, ale napisane lekko i przystępnie. Uczą szacunku do natury, budują postawy proekologiczne i pokazują, że każdy z nas ma wpływ na otaczający nas świat.

To książki na niezwykle ważny temat i bardzo się cieszę, że zostały wydane. 

Ich bohaterami są ludzie, a opisane sytuacje dotyczą każdego z nas.

W środku znajdziemy różne eksperymenty, które dzieci mogą wykonać w domu.

To książki, które łączą naukę z zabawą. Są ciekawe, wartościowe i potrzebne. Uświadamiają i podpowiadają co robić, by żyło nam się lepiej. Znajdziemy w nich sposoby, które możemy zastosować w domu, pracy czy szkole.

To książki, które powinno poznać każde dziecko. 

Polecam serdecznie 🙂

 

Plusk! Jak oszczędzać wodę

Dzieci dowiadują się z niej, że bez wody nie byłoby życia na Ziemi, że są miejsca, gdzie trzeba po nią daleko chodzić, że wyrzucając śmieci do wody, zanieczyszczamy ją i niszczymy środowisko naturalne, dlaczego woda jest ważna dla organizmu i wiele innych rzeczy.

W książce znajdziemy także sposoby oszczędzania wody i pomysły na wykonanie różnych doświadczeń.

 

Pstryk! Jak oszczędzać energię

Z tej książki dzieci dowiedzą się, skąd się bierze energia, jakie surowce znajdziemy we wnętrzu Ziemi, czym zanieczyszczamy powietrze, jak działają baterie słoneczne, jak możemy oszczędzać energie i wiele więcej. Znajdą tu eksperymenty do wykonania w domu. 

Książka przedstawia różne źródła energii, podpowiada, jak obniżyć jej zużycie, uświadamia, jak dużo energii zużywamy każdego dnia i pokazuje, że energia jest dobrem luksusowym. 

 

Uff! Jak dbać o powietrze

To kolejny wartościowy tytuł. Uświadamia, jak ważne jest dla nas powietrze i dlaczego powinno być czyste. Uzmysławia, co je najbardziej zatruwa, jak powstają kwaśne deszcze, czemu powinniśmy dbać o rośliny i przede wszystkim, podpowiada, co możemy zrobić, by mniej je zanieczyszczać. 

To książka o największych źródłach zanieczyszczeń i sposobach na poprawę jakości naszego życia. 

 

Fuj! Jak mniej śmiecić

Aby nie zasypały nas sterty śmieci, powinniśmy odzyskiwać wszystko co się da, tak, aby powstawało ich jak najmniej. Książka uświadamia, ile śmieci generuje każdy z nas, jak bardzo zanieczyściliśmy Planetę i jak bardzo ludzie zmieniają środowisko, zakłócając cykl natury. Podpowiada jak ograniczyć produkcję zbędnych odpadów, uczy, czym jest recykling i jak ważne jest, aby nasza Planeta była czysta.

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Nuria i Empar Jimenez

Ilustracje: Rod M. Curto

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2010

Wydawnictwo Biobooks

 

2 thoughts on “Plusk! Jak oszczędzać wodę / Pstryk! Jak oszczędzać energię / Uff! Jak dbać o powietrze / Fuj! Jak mniej śmiecić

  1. Bardzo, naprawdę bardzo, chciałabym mieć te wszystkie książki, które polecasz❤️ a te konkretne, opisane w tym wpisie chciałbym przynajmniej raz przeczytać dzieciom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *