Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Podróżujące zwierzęta

Poprzeczka była podniesiona wysoko, ale Aleksandra i Daniel Mizielińscy tą książką tylko potwierdzili, że książki dla dzieci to oni tworzą najlepsze 🙂

 

Którędy do Yellowstone to duża (27,20 x 37 cm) i obszerna (128 stron) pozycja, łącząca w sobie komiks, atlas, książkę historyczną i geograficzną. 

 

Jej bohaterami są Kuba, żubr, i Ula, wiewiórka. Prowadzili spokojny żywot w Puszczy Białowieskiej, kiedy Kuba odebrał list od dalekiej kuzynki Dakoty. Dakota jest bizonem i zaprosiła ich do Ameryki.

Zwierzęta kupiły bilety na samolot i wyruszyły w podróż. Razem z nimi poleciał Filip, obeznany w świecie gołąb.

Na miejscu okazało się, że Dakota jest już w drodze do Chin, a zwierzęta podążając jej śladem, postanowiły trochę pozwiedzać. Tak zaczęła się szalona podróż po parkach narodowych całego świata. Byli w Peru, w Chinach, Namibii, na Grenlandii i w Nowej Zelandii. Dakotę za to spotkali w Indonezji.

 

Zwierzęta wszędzie zostawały przez pewien czas, poznawały historię, zwierzęta, roślinność i geografię danego miejsca, aż w końcu stęsknione wróciły do swojej Puszczy (ale już bez Filipa, który po drodze się zakochał 🙂 ).

 

 

Nie będę zbytnio odkrywcza, ale ta książka jest genialna. Zawiera masę informacji i ciekawostek, jest zabawna i piękna. 

 

Z zapartym tchem śledzimy losy przyjaciół – podróżników, a przy okazji bardzo dużo się uczymy. To książka, której nie przeczytamy ‘na raz’, tę przyjemność trzeba sobie dawkować, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły. Naszymi przewodnikami będą zwierzęta mieszkające w danym parku. 

 

To zachwycająca, wartościowa i niepowtarzalna książka.

Bardzo Wam ją polecam, a autorom należą się ogromne brawa. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Liczba stron: 128

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Dwie Siostry


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *