Lot Osvalda

Nawet coś niepozornego może zapoczątkować wielkie zmiany 🙂

Osvaldo to zwyczajny jegomość, który wiódł bardzo zwyczajne życie. Mieszkał w pokoju na poddaszu razem ze swoim jedynym przyjacielem, ptaszkiem, którego nazywał Fiu-Fiu.

Fiu-Fiu codziennie budził Osvalda śpiewem, ale pewnego dnia zamilkł. Nic nie pomagało, ptaszek nie chciał śpiewać. Aby go pocieszyć Osvaldo kupił mu roślinkę, podobno z serca dżungli, miała ona uszczęśliwić osobę, która ją dostanie.

Następnego ranka mężczyznę obudziły dziwne dźwięki, okazało się, że jego pokój zamienił się w dżunglę, która rozprzestrzeniła się już na całe miasto. Osvaldo szybko zauważył, że jego ptaszek zniknął, zaczął go szukać, zapuszczał się coraz dalej w puszczę, aby go odnaleźć. Chodził, szukał, pytać, ale nigdzie go nie było. Musiał spędzić noc w dżungli. Rankiem, myjąc się w nurcie wodospadu, mężczyzna usłyszał śpiew Fiu-Fiu. Okazało się, że ptaszek śpiewa ponieważ znów jest szczęśliwy. Odzyskał wolność, a tym samym radość życia.

Piękna książka! Opowiada o przyjaźni, o potrzebie wolności, zrozumieniu, ale i samotności, zamykaniu się na świat, nie dostrzeganiu tego co się dzieje obok. Pokazuje, że czasem pod samym nosem mamy coś ważnego, ale tego nie dostrzegamy.

Jest to nietypowa, wielkoformatowa opowieść namalowana jedynie w trzech kolorach – zielonym, czerwonym i białym, które robią piorunujące wrażenie. Niesamowite jak wiele można pokazać mając mając ograniczoną tak paletę barw. Efekt jest zachwycający! Książka od razu przyciąga spojrzenia. W środku mamy też rozkładówkę z dużą ilustracją dżungli – coś wspaniałego.

Bardzo polecam, to piękna i mądra książka dla najmłodszych.

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Thomas Baas

Ilustracje: Thomas Baas

Tłumaczenie: Przemysław Szczur

Liczba stron: 40

Wydawnictwo TADAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *