Moja mama

Na chwilę przed zaśnięciem

W każdym domu usypianie dzieci wygląda inaczej, w inny sposób i o innej porze. Ale pewnie dla każdego dziecka i każdej rodziny jest to wyjątkowy moment, czas który można poświęcić sobie nawzajem.

W książce Moja mama, w piękny i wzruszający sposób opisany jest moment usypiania dziecka.

Wieczorem mama kładzie synka spać, a wtedy on bawi się z nią kolorami. Bierze kolor żółty i wtedy mama przemienia się w lwicę, czerwony i mama zamienia się w Indiankę, a od niebieskiego staje się pięknym niebem. I to nie wszystko bo chłopiec ma wiele pomysłów. Gdy dochodzi do koloru szarego, pora powiedzieć “dobranoc” i zasnąć. Ale przecież już jutro wymyślą kolejną zabawę!

Piękna książka o relacji matki z dzieckiem, o ich miłości i przywiązaniu. O ważnych, wspólnych chwilach spędzonych na wspaniałej zabawie. O wieczornych rytuałach, za którymi tęsknimy gdy jesteśmy starsi. O tym, że warto celebrować wspólne chwile, ponieważ to do nich będziemy wracać z sentymentem w dorosłym życiu. I o tym wspaniałym czasie, gdy jeden kolor wystarczył nam do stworzenia lwa lub nieba, i gdy wystarczyła chwila by się w nie przemienić.

To także dobra książka do nauki podstawowych kolorów, rozwija wyobraźnie i kreatywność.

W środku mamy mało tekstu, główną rolę grają piękne, klimatyczne ilustracje. Już okładka zapowiada wyjątkowe wnętrze – i takie właśnie dostajemy!

Bardzo polecam, książka jest piękna, wartościowa i wzruszająca.

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Mayana Itoiz

Ilustracje: Mayana Itoiz

Liczba stron: 32

Wydawnictwo BABARYBA

1 thought on “Moja mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *