Mały atlas motyli

W świecie motyli

Pamiętacie Mały Atlas Ptaków? Autorzy opisali w nim ptaki mieszkające w ich ogrodzie, a teraz poznajemy różne gatunki motyli, które ich odwiedzają. 

Ten atlas jest równie piękny, jak wcześniejszy, jeśli nie piękniejszy 🙂

 

W środku mamy 20 gatunków motyli, o każdym z nich jest trochę informacji i ciekawostek.

 Już same nazwy motyli są ciekawe: rusałka admirał, zmrocznik przytuliak, przestrojnik trawnik, piórolotka, czerwończyk, przylepek nakropek i inne, ale ich opisy są jeszcze ciekawsze 🙂

Plamiec agreściak to motyl, którego gąsienica uwielbia liście agrestu, latolistek cytrynek jest w kolorze cytrynowym lub limonkowym, zmrocznik przytuliak to ćma, która lata o zmroku, a jej larwy lubią jeść przytulię, skrzydła piórolotki wyglądają jak ptasie pióra, a zarzynek rzeżuchowiec lubi rzeżuchę łąkową. Logiczne prawda?  

Za to czerwończyk nie jest czerwony, tylko mieni się wieloma kolorami 🙂

 

Jeśli chodzi o stronę graficzną, to jest zachwycająca! W środku znajdziemy fotografie motyli, ale także przepiękne rysunki malowane akwarelami, i coś niesamowitego co jest w tych dwóch atlasach, czyli kolaże. Użyto do nich materiałów, sznurków, nitek i innych elementów, a efekt jest piorunujący. Motyle wyglądają jak prawdziwe, są piękne, szczegółowe i dopracowane. Prawdziwe cudo.

 

Książka ma twarde strony i zaokrąglone rogi.

 

Bardzo polecam ten i wcześniejszy atlas, są idealne na początek przygody z ornitologią i lepidopterologią (lub inaczej – nauką o motylach 😀 ).

 

To książki piękne, mądre i ciekawe, zdecydowanie warto poznać 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorzy: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


1 thought on “Mały atlas motyli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *