Niepokonani. Niesamowite historie przetrwania

23 niesamowite historie

Uwielbiam czytać o ludziach, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji i przeżyli, ich siła, odwaga i umiejętności zasługują na szacunek i poznanie.

Historie opisane w tej książce są dowodem na to, że dosłownie wszystko jest możliwe i człowiek, jeśli musi, znajdzie siłę, by pokonać każde niebezpieczeństwo.

 

Bohaterami książki są różni ludzie, ale wszystkich łączy jedno – byli w sytuacji zagrożenia życia i tylko ich chęć przetrwania, umiejętności, pomysłowość i ogromne szczęście, pozwoliły im wyjść cało z opresji.

Każdy rozdział to inna historia, znajdziemy tu takie, które mogą być niektórym znane, jak ekspedycja Ernesta Shackeltona, który z załogą utknął na lodowcu, albo Arona Ralstona, któremu właz przycisnął rękę i musiała ją sobie odciąć, by się uwolnić.

Jednak najciekawsze są historie zwykłych ludzi. Przeczytamy o żeglarce, ultramaratończyku, snowboardziście, lekarce, grotołazie, studencie i wielu innych, którzy mimo ciężkiej sytuacji, której się znaleźli, przetrwali.

Jedni szukali adrenaliny, inni prowadzili badania, a jeszcze inni mieli ogromnego pecha.

 

W środku przeczytamy o Juliane Koepcke, która była jedyną ocalałą z katastrofy lotniczej. Samolot rozbił się w dżungli, a dziewczyna pomimo wielu obrażeń zdołała dotrzeć do chatki leśników, gdzie znaleziono ją ledwo żywą.

Roger Chapman i Roger Mallinson utknęli na dnie oceanu w batyskafie. Gdy ich uratowano, okazało się, że przez 84 godziny korzystali ze zbiornika z tlenem, który miał starczyć na 72. Po otwarciu włazu okazało się, że tlenu starczyłoby jeszcze jedynie na 12 minut.

Anna Bogenholm jeździła na nartach, gdy wpadła do potoku. Spędziła pod wodą ponad dwie godziny, a temperatura jej ciała wynosiła zaledwie 13,7 stopnia. Kobieta przeżyła i nie miała żadnych uszkodzeń mózgu.

Górnicy, Brant Webb i Todd Russell po trzęsieniu ziemi zostali uwiezieni pod ziemią, a ratownicy zdołali do nich dotrzeć dopiero po 12 dniach.

 

 

Te historie zdumiewają, przerażają i zadziwiają. To, czego dokonali Ci ludzie, wydaje się czymś niemożliwym, a jednak wszystko się wydarzyło.

 

To niesamowita i bardzo ciekawa książka. Każda historia to także dawka ciekawych informacji i wskazówek, co robić, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji.

Książka jest bardzo ładnie wydana, ma twardą okładkę i piękne ilustracje.

 

Czytanie jej to niesamowita przygoda, do której bardzo Was zachęcam. Poznamy historie ludzi, którzy przeszli piekło, ale się z niego wydostali i bardzo dużo się z niej dowiemy.

Książka udowadnia, że człowiek zniesie ekstremalne warunki, gdy chce przeżyć. Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 10+

Autor: David Long

Ilustracje: Kerry Hyndman

Tłumaczenie: Dorota Malina

Liczba stron: 200

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *