Mały rybi król

Cenna lekcja

W książce poznajemy historię Małego rybiego króla. Opowiada nam, jak to był największą rybką w stawie, a inne, mniejsze kłaniały się przed nim, czyściły mu ogon i wydmuchiwały bąbelki na jego łuski. Wystarczyło, że krzyknął „Ja. Teraz!”.

Pewnego razu żabka powiedziała mu, że niedaleko jest większy staw, więc król się do niego przeniósł. Tam także był największy i mógł rządzić. Ale żabka powiedziała mu o większym stawie, a później o jeszcze większym i w końcu tym największym. Król się przenosił, ale w kolejnych nie było tak pięknie. Rybki były większe i nie chciały go słuchać, a w końcu trafił do oceanu, gdzie był jedną z milionów małych rybek. Król był przerażony!

Wtedy spotkał kogoś bardzo dużego i bardzo mądrego, kogoś, kto pomógł mu zrozumieć, że jest tylko maleńkim punkcikiem w wielkim oceanie i, że nie odnajdzie szczęścia, strasząc mniejszych od siebie.   

 

 

Mały rybi król to piękna i bardzo mądra opowieść o życzliwości, ambicji i dzieleniu się z innymi. W książce śledzimy przemianę głównego bohatera, który od egoisty mówiącego „Ja.Zawsze!” przechodzi do momentu, gdy radość daje mu uszczęśliwianie innych, a jego nowe hasło brzmi „Inni. Zawsze!”.

 

Książka jest pięknie i kolorowo zilustrowana.

 

To wspaniała pozycja, dzieci mogą wynieść z niej dużo dobrego. Pokazuje jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu i jak ważne jest bycie dobrym dla drugiego człowieka.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Chelo Manchego

Tłumaczenie: Blanka Łyszkowska

Liczba stron: 72

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Co ja na to?

1 thought on “Mały rybi król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *