Chciejskie potwory

Każdy ma swojego chciejskiego potwora

Dziś kolejna świetna książka autorka Małego rybiego króla.

 

To książka o każdym z nas. W końcu w każdym siedzi taki chciejski potworek, który namawia, aby mieć/ kupić/zrobić/zjeść czegoś więcej.

 

Chciejskie potwory mają różne kształty i rozmiary, teoretycznie nie są złe – w końcu chcą nas uszczęśliwić, jednak jeśli nie będziemy na nimi panować, możemy narobić sobie dużych kłopotów.

 

Oskar był WIELKOOGROMNIASTYM potworem narratora książki. Namawiał go na zjedzenie takiej ilości ciastek, że aż później było mu niedobrze. Zachęcał do grania na konsoli tak długo, że aż go bolały kciuki. I wielu innych rzeczy. Na szczęście chłopiec szybko zrozumiał, że nie może go słuchać, że jego rady nie są dla niego dobre. Oskar początkowo bardzo się złościł, ale wkrótce przestał być taki zachłanny i zaczęli się dogadywać. W końcu chłopiec tak naprawdę nie chciał jeść tylu ciastek ani tak długo grać, a Oskar może go też namawiać do innych rzeczy, na przykład, aby był życzliwszy dla ludzi, co wszystkim wyjdzie na dobre.

 

To bardzo mądra i zabawna książka o naszych pragnieniach i tym, że musimy zachować w nich równowagę. Dziś zewsząd bombardują nas reklamy zachwalające kolejne produkty, dlatego bardzo łatwo ulec takiemu chciejskiemu potworowi.

 

Ta pozycja pokazuje, że nie wszystkie nasze pragnienia są dobre i potrzebne, że niektóre mogą nam zaszkodzić, i przede wszystkim, że nad takim chciejskim potworem możemy zapanować.

 

To fantastyczna, wartościowa pozycja, którą bardzo Wam polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Chelo Manchego

Tłumaczenie: Blanka Łyszkowska

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Co Ja Na To? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *