Dalsze przygody Misia Uszatka

Dalsze losy najsłynniejszego polskiego misia

W ostatnim poście pokazywałam Wam moje ulubione wydanie Misia Uszatka. Niedawno wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało kolejną piękną książkę z przygodami słynnego misia.

 

 

Uszatek jest dziełem Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego. To oni powołali go do życia i oni nadali mu taką postać, jaką znamy i jaką pokochały miliony dzieci.

Miś zyskał ogromną sławę nie tylko w Polsce, stał się największym przyjacielem wielu dzieci, które z utęsknieniem czekały na kolejny ‘odcinek’ z przygodami misia.

 

W Dalszych przygodach Misia Uszatka skrywają się dwie książki  – Bajki Misia Uszatka z 1967 roku i Zaczarowane kółko Misia Uszatka z 1970.

 

W najnowszym tomie Uszatek dorasta, staje się dojrzalszy i mądrzejszy. Teraz bajki mają charakter wychowawczy i edukacyjny, ale nadal nie mają zbyt moralizatorskiego tonu, wciąż są lekkie i pełne humoru, a walory edukacyjne są przemycane ‘przy okazji’.

Uszatek ma wielu nowych przyjaciół i bardzo dużo podróżuje. Dzieci razem z nim uczą się o przyjaźni, pomocy i szacunku. Poznają różne zwierzęta i ciekawe miejsca. Uszatek nadal jest ich przyjacielem, ale teraz także mogą się od niego sporo dowiedzieć.

 

 

Przygody misia są ciekawe, mądre, krótkie i napisane lekkim językiem.

Książka oczywiście jest pięknie zilustrowana i wydana.

 

To idealna pozycja (szczególnie) dla fanów Uszatka, ale ja bardzo zachęcam wszystkich do poznania jego przygód 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Czesław Janczarski

Ilustracje: Zbigniew Rychlicki

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 208

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

 

3 thoughts on “Dalsze przygody Misia Uszatka

  1. Witam,

    czy kupujac te dwie ksiazki misia uszatka, bede miala wszystkie bajki? Widzialam, ze sa takie ksiazeczki Misia Uszatka w pojedynczych tomach. Czy te dwie maja ten sam sklad? Bardzo bym prosila o spis tresci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *