Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Wszystkie wcielenia mam

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie to 30 portretów Mam wraz z opisem, cechami szczególnymi i atrybutami wyróżniającymi.

 

Mama Nowicjuszka (każda matka przechodzi ten etap) przeczytała wiele poradników, a i tak jest zielona w kwestii macierzyństwa, nie śpi bo jej dzieci też nie śpią, a jak w końcu zasną to szybko je budzi, żeby sprawdzić czy na pewno oddychają. Cały glob wydaje jej się zaprojektowany tak, aby dziecko zrobiło siebie krzywdę i wszędzie czają się groźne wirusy i ostre przedmioty.

Mama Jasnowidzka wie i widzi wszystko, okłamać jest ją bardzo trudno, ma rozwinięty zmysł węchu i zawsze wie gdzie są ich dzieci. W pokojach pociech ma zamontowane kilka elektronicznych niani i posiada spojrzenie ‘kameleon’, które niczym rybie oko obejmuje kąt 280 stopni.

Mama Na Czasie zna wszystkie nowinki dotyczące wychowania dzieci zanim one przyjdą na świat. Jej pociechy oglądają bajki po chińsku, piosenek słuchają po angielsku, a filmy oglądają jedynie w wersji oryginalnej. Słuchają Mozarta i mają zaplanowaną świetlaną przyszłość. Ma wanienkę-donicę zamiast zwykłej wanienki na pierwsze miesiące życia i dużo megaedukacyjnych zabawek.

Mama Spod Igiełki jest zawsze perfekcyjna, a jej dzieci zawsze są czyste i pachnące. Wierzy, że jej latorośle są najładniejsze, najmądrzejsze i w ogóle naj. Zdania zaczyna od A mój syn… A moja córka.. Jej atrybutami jest Lusterko macochy (które potrafi ładnie skłamać) i kolekcja grzebieni. Na przyjęciach urodzinowych zawsze kroi tort, by jej dzieci dostały najlepszy kawałek.

 

Oprócz opisów Mam mamy także opis torebek każdej mamy (Nowicjuszka – torebka-poduszka, Spod Igiełki – torebka-krawat, Cztery Posiłki Dziennie – torebka-waza), opis sportów dnia powszedniego (Podnoszenie ciężarów – podnoszenie szkolnych plecaków, Rzut w dal – rzut kanapką nad ogrodzeniem szkoły), najlepsze mamine wynalazki i inne ciekawe teksty. Na końcu książki jest też test, który pozwoli nam sprawdzić jakim typem matki jesteśmy.

 

 

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie to książka niebanalna i wyjątkowa.

W zabawny sposób portretuje różne typy mam, wyróżnia ich główne cechy, atrybuty i umiejętności.

Robi to z przymrużeniem oka, a subtelne poczucie humoru rozbawi każdego. Książka pokazuje, że każda mama jest wielozadaniowa i stanowi mieszankę wszystkich istniejących typów, bo każda mama jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a dzieci są dla niej najważniejsze.

 

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie to także piękne, zapadające w pamięć ilustracje.

 

To jedna z tych książek, której czytanie jest równie ciekawe dla dzieci i dla rodziców 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Raquel Diaz Reguera

Ilustracje: Raquel Diaz Reguera

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik

Wydawnictwo Debit

1 thought on “Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *