Best Seler i zagadka znikających warzyw

Vege kryminał dla dzieci

Best Seler i zagadka znikających warzyw to kryminał dla dzieci z warzywami w roli głównej. Akcja rozgrywa się w Jarzynowie, spokojnym miasteczku gdzie do tej pory jedyną zbrodnią było zaginięcie Maliny Pomidor kilkanaście lat wcześniej. Ówczesnemu szeryfowi nigdy nie udało się rozwiązać zagadki jej porwania, teraz jest jednak na emeryturze, a szeryfem jest Nataniel Seler, zwany Best Selerem ponieważ był we wszystkim najlepszy (o czym był zresztą szczerze przekonany).

Tego felernego dnia wszyscy udali się na urodziny Melki Brukselki. Po imprezie jej starsza siostra, Anielka poszła ze znajomymi na ognisko. Rano okazało się, że dziewczyna nie wróciła do domu. Szeryf początkowo uważał, że jest u koleżanki i zbytnio nie przejmował się tą sprawą, wkrótce jednak zaginęły jeszcze dwie dziewczynki – Dżesika Papryka i Czarka Pieczarka, a w miasteczku widziany był dziwny osobnik. Sprawa stała się poważna, a szeryf nie radził sobie za dobrze, dlatego swoje własne śledztwo rozpoczęły również siostry Anielki, a pomagał im nowy przyjaciel Giorgio Ananas i najstarszy mieszkaniec wioski, Hilary Czosnek. Śledztwo zaprowadziło wszystkich do Pizzeri Don Vito, postrachu wszystkich warzyw, gdzie czekało na nich niebezpieczeństwo. Co tam zastali? Koniecznie się przekonajcie! 🙂

Best seler i zagadka znikających warzyw to bardzo dobry kryminał dla dzieci. Akcja wciąga i nie można się od niej oderwać, a czytanie sprawi przyjemność także dorosłym. W książce mamy momenty grozy, jest sporo zagadek i różnych tropów, ale też momenty zabawne i sporo ciekawych nawiązań do popkultury. I trochę sprytnie przemyconej wiedzy 😉 To bardzo ciekawa pozycja.

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Mikołaj Marcela

Ilustracje: Małgorzata Flis

Wydawnictwo Literackie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *