Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

Cudowny dar

Misia to ośmiolatka, która posiada drewniany domek na gałęziach starej lipy, a także specjalny dar – rozumie mowę zwierząt. To pozwala jej prowadzić lecznicę, w której pomaga rannym zwierzętom. 

 

Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, Misia miała sporo obowiązków w domu, ale także w lecznicy. Pojawiły się w niej dwie nowe pacjentki, jemiołuszka i myszka. W nocy odwiedził ją także niespodziewany gość, renifer, który miał kolec w racicy.

Specjalny dar Misi pozwala jej pomagać zwierzętom w lecznicy, ale także w każdym innym miejscu. Dzięki temu zawsze wie, co komu dolega i może odpowiednio zaradzić. Tak właśnie udało jej się poprawić humor pewnego markotnego osiołka.

A we wszystkim pomaga jej najlepszy przyjaciel, pies Popik 🙂

 

 

Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści to taka urocza, ciepła i pozytywna książka, pełna ciekawych przygód i sympatycznych bohaterów.

 

To lektura idealna do czytania w zimowe wieczory, znajdziemy w niej cudowną, świąteczną atmosferę i piękne ilustracje.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zielona Sowa

3 thoughts on “Misia i jej mali pacjenci. Świąteczne opowieści

  1. Moje dzieci bardzo kochają Misię 🙂 mamy wszystkie książeczki, których jest bohaterką, oprócz tej konkretnej i czekamy na “Leśne Przytulisko”, które ukaże się niebawem- zamówimy je razem. Bardzo polecamy!❤️ Moje dzieci uwielbiają też grę na podstawie przygód Misi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *