Młody Frank, Architekt

Młody twórca

Młody Frank mieszkał ze swoim psem Edim i dziadkiem, Starym Frankiem. Obaj byli architektami. Młody Frank tworzył ze wszystkiego, co mu wpadło w ręce, a jego prace były pomysłowe i nowatorskie (krzesło z rolek po papierze toaletowym, albo drapacz chmur z książek).

Stary Frank był za to tradycjonalistą i nie pochwalał prac chłopca. Pewnego dnia wybrali się do muzeum, a tam okazało się, że są inni architekci, którzy tworzą podobnie do Młodego Franka, a dziadek chłopca musiał przyznać, że mylił się co do prac chłopca.

 

 

 

Młody Frank. Architekt to ciekawa książka wydana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku.

 

Zachęca do kreatywności i realizacji własnych, nawet najbardziej szalonych pomysłów. W prosty i przystępny  sposób pokazuje dzieciom, czym jest architektura i że każdy architekt powinien realizować swoją wizję. 

 

Uświadamia rodziców, jak łatwo i nieświadomie można sprawić, że dziecko zrezygnuje ze swoich pomysłów, by tworzyć coś, co bardziej odpowiada innym.

 

To ciekawa i wartościowa książka, polecam 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Frank Viva

Tłumaczenie: Barbara Słomka

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo Kocur Bury


3 thoughts on “Młody Frank, Architekt

  1. Książka przypiminająca o tym, że najlepsze, co możemy zrobić dla dziecka, to kochać go bezwarunkowo oraz wspierać w realizacji marzeń 🙂

    Niestety jest wiele takich rodziców czy dziadków, jak Stary Frank, którzy nie potrafią dostrzec potencjału, który skrywają ich dzieci/wnuki. Zamiast pochwalić za samodzielne wykonanie zadania, zawsze znajdą coś co według nich jest zrobione nie tak..

    Ten cytat, wg mnie, świetnie pasuje do tematu tej książki: “Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga – to skrzydła” – W. Hodding Carter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *