Nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które zmieniły świat / Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię

Ważne kobiety

Trend w literaturze dziecięcej na książki o wyjątkowych kobietach przeminął, ale dzięki niemu dostaliśmy wiele świetnych książek i poznaliśmy kobiety, o których powinny powstać publikacje już dawno temu.

 

Więcej pozycji o tych bohaterkach znajdziecie w poście zbiorczym, a dziś chciałabym Wam pokazać jeszcze dwie świetne książki.

 

Są przygotowane z myślą o młodszych czytelnikach.

Bardzo podoba mi się ich forma wydania. Książki są kolorowe, świetnie zilustrowane i pełne ciekawych informacji (każda rozkładówka poświęcona jest jednej bohaterce, ale oprócz jej historii poznamy wiele ważnych wydarzeń, pojęć i nazwisk).

Mają też twardą okładkę, co jest dużym plusem (wersja anglojęzyczna ma miękką).

 

Podoba mi się dobór bohaterek, przedstawione tu kobiety żyły w różnych czasach i osiągnęły sukces w różnych dziedzinach. Wyróżniały się talentem, osobowością, wiarą we własne siły i podążały za marzeniami.

 

To ciekawe, inspirujące i wartościowe pozycje, które Wam serdecznie polecam . Są napisane przystępnym językiem, z humorem zilustrowane i można się z nich bardzo dużo dowiedzieć.

 

 

P.S. To książki zdecydowanie nie tylko dla dziewczynek 🙂

 

NADZWYCZAJNIE WSPANIAŁE KOBIETY, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT

W książce opisano 13 odważnych kobiet, część z nich na pewno jest każdemu dobrze znana, ale na pewno nie wszystkie 🙂

Mamy tu na przykład Gertrudę Ederle, która jako pierwsza kobieta przepłynęła kanał La Manche, malarkę Fridę Kahlo, Indiankę Sacagawęę, Rosę Parks, która odmówiła ustąpienia miejsca w autobusie, czym zapoczątkowała zmianę praw dyskryminujących czarnoskórych obywateli, a także Annę Frank, której dziennik do dziś porusza ludzi na całym świecie.

 

NADZWYCZAJNIE WSPANIAŁE KOBIETY, KTÓRE TWORZYŁY HISTORIĘ

W tej części poznamy 14 nazwisk.

Bohaterką książki jest na przykład Harriet Tubman, która urodziła się jako niewolnica, ale uciekła i pomagała w ucieczce innym. Opisano tu także Budykę, królową celtyckiego plemienia Icenów, doktor Elizabeth Blackwell – pierwszą dyplomowaną lekarkę, Walentinę Tierieszkową, pierwszą kobietę w kosmosie czy czarnoskórą tancerkę Josephine Baker. 

Ta część podoba mi się nawet bardziej od wcześniejszej, opisuje bardzo ważne i ciekawe kobiety, które są niestety dziś mniej znane. 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Kate Pankhurst

Tłumaczenie: Paulina Lubowiecka

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2017 (Świat), 2018 (Historia)

Wydawnictwo K.E Liber

4 thoughts on “Nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które zmieniły świat / Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię

  1. Mamy książkę “Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” i bardzo się córce podoba. Ma nawet plan z nią związany- w przyszłości będzie kiedyś opisana w takiej książce, tylko nie wie jeszcze co nadzwyczajnego zrobi- nie wie na co się zdecydować 😉 Bardzo się cieszę, że ta książka wywołała w niej takie chęci i równie mocno cieszę się, że są takie książki, jak te, które pokazują, że dziewczynki mogą wszystko, ogranicza je tylko wyobraźnia i w żadnym wypadki nie są gorsze od chłopców 🙂

    “Nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które zmieniły świat” też mam zamiar kupić, tylko zawsze, gdy robię zamówienie po prostu o niej nie pamiętam..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *