Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę

Ważne kobiety

Ukazała się nowa część jednej z moich ulubionych serii 🙂

Po Nadzwyczajnie wspaniałych kobietach, które zmieniły świat i tworzyły historię, dostaliśmy kobiety, które ratowały planetę 🙂

 

Ta część jest tak samo ładnie zilustrowana i wydana, jest kolorowa, ma twardą okładkę i pięknie wytłaczany tytuł. W środku znalazły się sylwetki trzynastu kobiet, które wykorzystały swoje możliwości i umiejętności, by chronić Ziemię i jej mieszkańców.

 

Kobiety te spotkały się ze sprzeciwem wielu ludzi, ich praca często była lekceważona, a zawody uważane za odpowiednie jedynie dla mężczyzn. One się jednak nie poddały, a ich idee stały się inspiracją dla wielu ludzi.

 

Eugenie Clark była biolożką morską i świetnym nurkiem. Jej badania zmieniły podejście ludzi do wielu morskich stworzeń, głównie rekinów.

Wangari Maathai założyła Ruch Zielonego Pasa, który zajmuje się sadzeniem drzew w Kenii. Kobiety zasadziły już 51 milionów drzew!

Anita Roddick jako pierwsza stworzyła firmę kosmetyczną, Body Shop, w której nie testowano kosmetyków na zwierzętach i zwracano uwagę na ochronę środowiska.

Florence Augusta Merriam Bailey przyczyniła się do zmiany postawy ludzi wobec ptaków. Dzięki jej działaniom wprowadzono zakaz handlu ptasimi piórami, co zakończyło modę na zdobione piórami kapelusze i uratowało miliony tych stworzeń.

Ursula Marvin była geolożką i ekspertką od kosmosu. Jej badania meteorytów pomagają chronić naszą planetę przed zagładą.

Daphne Sheldrick spędziła 60 lat, pomagając osieroconym słoniątkom. Uratowała około 200 młodych słoni i dokonała wiele nowych odkryć.

 

 

To wspaniała, wartościowa i inspirująca książka. Warto znać każde z tych nazwisk (strasznie mi głupio, ale znałam tylko kilka z nich 🙁 ).

 

Dla tych kobiet środowisko było bardzo ważne dużo wcześniej niż dla reszty ludzi, gdyby nie one, świat pewnie by wyglądał dziś zupełnie inaczej. Ich badania, odwaga i poświecenie stało się inspiracją i zapoczątkowały wiele wspaniałych inicjatyw.

 

Bardzo polecam Wam tę książkę (a także wcześniejsze części), to pozycje, które powinno poznać każde dziecko 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Kate Pankhurst

Tłumaczenie: Dorota Lachowicz

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo K.E Liber


2 thoughts on “Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę

  1. Tej części jeszcze nie mamy 🙂 ale obowiązkowo musi dołączyć do dwóch pierwszych książek z tej serii, które mamy w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *