Nauka liczenia

Przyjemna nauka matematyki

Nauka liczenia pomaga dzieciom lepiej zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne, a dorosłym je objaśnić.

Książka składa się z pięciu części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne. W ostatniej części dziecko nauczy się między innymi, czym jest długość i jak ją ocenić, czym są liczby ujemne, ułamki i innych ważnych zagadnień.

Każda z nich zawiera teorię, a także ćwiczenia i zabawy pomagające zrozumieć dany temat.

Każde ćwiczenie jest podzielone na role – jest część dla dziecka i część dla dorosłych, dzięki czemu w naukę zaangażowane są zawsze dwie osoby, dziecko nie zostaje z tematem samo, ale pracuje z opiekunem.

Ćwiczenia są tak skonstruowane, że dzieci wykorzystują w nich wszystkie zmysły, zadania pobudzają kreatywność i poprawiają myślenie logiczno-matematyczne. W nauce będą dzieciom pomagały kasztany, fasola, kostki do gry, owoce, miarka budowlana i wiele innych przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Wiele zadań do rozwiązania znajduje się także w książce. Ćwiczenia są pomysłowe, łatwe do wykonania i pobudzające wyobraźnię.

Żeby jednak móc prawidłowo korzystać z książki, dziecko musi umieć czytać ze zrozumieniem, znać liczby, wielkości i znaczenie pojęć matematycznych.

 

Nauka liczenia to bardzo dobra książka dla dzieci mających trudności w zrozumieniu zagadnień matematycznych, i dla tych które chcą powtórzyć, poćwiczyć lub lepiej przyswoić wiedzę. Będzie także świetną pomocą dla rodziców i nauczycieli. Zawiera wiele cennych wskazówek i zadań, które pomogą w nauce. Ćwiczenia są kreatywne i ciekawe, a ich rozwiązywanie na pewno pomoże lepiej zrozumieć matematykę. 

Książka jest też bardzo ładnie zilustrowana i wydana, ma twardą okładkę i dobry papier.

Polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Agnieszka Łubkowska

Ilustracje: Joanna Kłos

Liczba stron: 140

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 thought on “Nauka liczenia

  1. Pingback: Nauka czytania -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *