Uczucia

W mojej głowie i w moim sercu..

Codziennie towarzyszy nam wiele różnych emocji. Jednego dnia możemy być smutni, szczęśliwi, możemy się złościć i wstydzić. Dorośli rozumieją te uczucia i potrafią sobie z nimi poradzić, ale dla dzieci może to być ogromny problem, szczególnie w okresie dorastania.

 

Książki o emocjach pomagają poznać uczucia, nazwać je, odróżnić od siebie i przede wszystkim, zrozumieć.

 

Uczucia Libby Walden to książka, która za pomocą krótkiego, rymowanego tekstu przeprowadza dzieci przez uczucia, których doświadczają, a których często nie rozumieją, na przykład gdy czasem są radośni, a za chwilę smutni. Uświadamia, że emocje są dobre i to normalne, że czasem się złościmy czy boimy.

W tej wędrówce pomaga chłopiec, który znajduje się na każdej rozkładówce.

Odwaga, Smutek, Złość, Radość, Zazdrość, Samotność, Wstyd, Ekscytacja, Strach, Spokój – to te ważne emocje dziecko pozna, a każdej z nich towarzyszą bardzo ciekawe i przemawiające ilustracje ( np. odwaga – chłopiec stoi na szczycie góry, strach – jest sam w ciemnym lesie, wstyd – wszyscy na niego patrzą).

 

O emocjach trzeba z dziećmi rozmawiać, aby mogły je poznać i oswoić. Nie zrozumieją czegoś, czego nie znają. W tej książce każda rozkładówka może być punktem wyjścia do rozmowy o uczuciach. 

Książka uświadamia dzieci, że każdy odczuwa emocje, ale, aby zrozumieć co czuje inny człowiek, musielibyśmy być w jego skórze.

 

Uczucia wprowadzają dzieci w świat emocji i pomagają się w nim odnaleźć. To wartościowa książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy chcą je wyjaśnić dziecku.

 

Książka jest cudnie wydana, twarda okładka, dobry papier i ‘wycięty’ chłopiec w środku – uwielbiam takie tytuły 🙂

 

To piękna, ciekawa i wartościowa książka, którą warto poznać. 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Libby Walden

Ilustracje: Richard Jones

Tłumaczenie: Barbara Supeł

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Zielona Sowa


2 thoughts on “Uczucia

  1. Uczucie spokoju, kiedy wiem, że u wszystkich w rodzinie wszystko w porządku i nie musze się o nich martwić, a tego ostatnio brakuje.

  2. Pingback: Dorastanie -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *